Окупанти розширюють зону депортації на Херсонщині та полюють на човни

Окупанти розширюють зону депортації на Херсонщині та полюють на човни

Автор: Євген Веселов 01 Ноября 2022 11:47

Примусова евакуація українського населення до регіонів Росії і окупованого Криму супроводжується масовим вивезенням російською окупаційною владою медичного обладнання, транспорту, рятувальної техніки і майна українських державних установ. Військових та чмобіків заселяють у житло українців.

Робиться це з єдиною метою - перетворення Херсонщини, особливо правого берегу, на зону відчуження, зробити все, щоб люди не змогли на цих територіях не тільки жити, а й рятувати свої життя.

Російські військові почали відбирати у мирного населення моторні човни. Численні свідки з Херсона повідомляють, що росіяни без попереджень знімають мотори з човнів, самі човни прострілюють та топлять. Розповідають також, що навіть якщо мотор на човні не заводиться, то беруть його на буксир на вивозять на лівий берег.

Це дуже ускладнює евакуацію херсонців, адже виїзд із тимчасово окупованого міста зараз можливий лише через Дніпро. До недавнього часу саме на таких приватних човнах і понтонах люди могли переправитися на лівий берег. Перевізники просили за це 700 грн. за переправу на човні на дачі чи до Олешок і 2000 грн з автівки за понтон на Голу Пристань.

Після віджиму приватних плавзасобів, залишається єдиний шлях перетину Дніпра - переправа росіян під Антонівським мостом або на катерах до Олешок, але в такому випадку, люди потрапляють під контроль окупантів і можуть бути насильно депортовані до Росії. Бо переправа працює лише в один бік. Усе частіше можна почути, що у Херсон з лівого берега можна потрапити лише маючи перепустку.

Скоріш за все, ми спостерігаємо за підготовкою російських окупантів до битви за Херсон.

Російська адміністрація на чолі з гауляйтером Сальдо вже оголосила додаткову «евакуацію» вглиб на 15 кілометрів від лівого берега Дніпра.

Депортація зачепить прибережні території на лівому березі – населені пункти колишніх Новокаховського, Голопристанського, Олешківського, Каховського, Горностаївського, Великолепетиського та Верхньорогачицького районів. За словами Сальдо, "евакуація" жителів лівого берега Херсонщини дозволить загарбникам "створити ешелоновану оборону". Він сподівається, що це дасть можливість військам РФ зупинити наступ Збройних сил України.

Є інформація, що в Олешках, Голій Пристані та інших населених пунктах лівобережжя окупанти в домівки людей заселяють військових. Причому вдаються до виселення власників, якщо вони на місці.

«У двох словах, що відбувається в напрямку Херсона. Окупанти масовано виселяють людей зі своїх домівок. Мінують, розповсюджують чутки, що 4-6 листопада будуть обстріли. Але суть у тому, що вони розселяють чмобіків тільки там, де є гарні умови. Таким чином вони дають умови своїм мобілізованим кращі, ніж у них дома, в надії на те, що коли вони будуть відступати, ті не будуть бігти і здаватись. Хочуть ледве не мілітаризовану зону зробити на перед Кримом», - каже голова Миколаївської ОВА Віталій Кім на своїй сторінці у Телеграм.

Є думка, що найближчим часом окупаційна влада оголосить, що вона «евакуювали» все мирне населення, а ті, хто залишилися, це «бандерівці» і «фашисти», яких можна не жаліти.

Точно можна сказати, що Херсонщину, як і всі 8 місяців повномасштабної війни, чекають важкі часи. Російського окупанта не зупинять численні жертви серед мирного населення і власного гарматного м’яса з мобілізованих. Українцям треба знайти безпечне укриття, запастися теплим одягом. Зробити запас їжі, води, ліків дров та вугілля.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів