Окупанти створюють у Херсоні медичний колапс
Фото ілюстративне

Окупанти створюють у Херсоні медичний колапс

Автор: Марина Поліщук 29 Октября 2022 09:05

Медичне обладнання з лікарень на правобережжі Херсонщини окупанти вивозять на лівий берег, те саме і з каретами швидкої допомоги; лікарі звільняються, хворих виписують додому; ліків ніде не купити; онкохворі та ті, хто потребують гемодіалізу, опинилися в заручниках ситуації... Такі тривожні новини вчора надходили з окупованої Херсонщини. Що відбувається на медичному фронті правобережної частини області?

ВИВОЗЯТЬ ОБЛАДНАННЯ, ЗАКРИВАЮТЬ ЛІКАРНІ

Російські окупанти вивозять з Херсона та загалом із правобережжя практично все, що можна вивезти. Останнім часом з’являються повідомлення про вивезення дороговартісного обладнання з лікарень. Учора цю інформацію підтвердив і Генштаб ЗСУ.

«Триває так звана “евакуація” з тимчасово зайнятої території Херсонської області. Значна увага приділяється вивезенню медобладнання та майна, як кажуть окупанти, “націоналізованих” підприємств. Так, з населеного пункту Білозерка обладнання місцевої лікарні вивозиться до міст Скадовськ та Генічеськ»,ідеться у ранковому звіті Генштабу за 28 жовтня.

Повідомляють також про припинення роботи обласної клінічної лікарні в Херсоні. Зокрема, про це говорить заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данілов.

«У Херсоні повністю закривають обласну лікарню. Все цінне медичне обладнання вивозять на Гопри, пацієнтів, незалежно від стану, виписують, навіть з учорашніми швами. Зливають воду з батарей. Швидкі вже вивезли»,написав він у соцмережі.

Цю інформацію підтверджує і херсонський лікар Максим Овчар. У коментарі «Суспільному» він розповів, що військові РФ закривають Херсонську обласну клінічну лікарню, працівникам дали розпорядження забрати усі особисті речі.

Крім того, лікар поділився, що однією з перших окупаційна влада пограбувала, назвавши це «евакуацією», обласну лікарню відновного лікування – раніше вона називалася Залізничною. Заклад не так давно було реорганізовано та оснащено найсучаснішим обладнанням для реабілітації.

Також, за словами Максима Овчара, не працюють міський кардіологічний диспансер і лікарня імені Тропіних.

«Так званий заступник директора – це наш колишній виконувач обов'язків завідувача відділення пульмонології, колаборант. То вони до цього почали готуватися ще минулого тижня. Пацієнтів у лікарні давно немає. Вони її під себе готують. Те саме стосується карет швидкої медичної допомоги, обладнань для проведення МРТ, УЗД, лабораторного обладнання тощо», – каже лікар.

Місцеві жителі також масово повідомляють, що з правобережжя вивозять усе цінне – у першу чергу, медичне обладнання. Це стосується практично всіх лікарень Херсона, зазначає журналіст Костянтин Риженко.

«Військові РФ вивезли все цінне обладнання для діагностики. Зокрема велику увагу приділяють МРТ та рентген-апаратам. Як говорять медики, з урахуванням того, як вони агресивно виривають дроти та відключають усе обладнання, то не йдеться про те, щоб його потім повернути», – зазначає він.

Голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко каже, що масовий грабунок медичної сфери на правобережжі Дніпра розпочався ще 24 жовтня за наказом Вадима Ільмієва – так званого «міністра охорони здоров'я».

А перший заступник голови облради Юрій Соболевський зазначає, що в разі, якщо окупанти реалізують план «переміщення» медичних закладів, розташованих у Херсоні, на лівий берег, – це стане ще одним злочином, що скоєні Росією на території Херсонської області.

«Це свого роду ница помста орків людям, які відмовилися приймати їхній «руський мир» і добровільно їхати зі своїми сім'ями в депортацію на територію Росії. Забирати машини швидкої допомоги, обладнання, примушувати лікарів кидати своїх пацієнтів та свої будинки – ось справжнє обличчя «руського миру». Недовго вам лишилося»,написав він на своєму телеграм-каналі.

А ЩО З ЛІКАРЯМИ?

У Херсоні залишається чимало наших людей, які очікують на ЗСУ. Життя триває, і звісно, що хвороби теж нікуди не поділися. Але чи є кому лікувати херсонців – яка наразі ситуація з українськими медиками в Херсоні?

За словами Юрія Соболевського, лікарів справді не вистачає. Багато хто виїхав на підконтрольну Україні територію через тиск російських окупантів.

«Зараз дуже великі проблеми з лікарями. Зовсім немає анестезіологів. Наскільки мені відомо, зараз, під цю хвилю, ніхто з наших лікарів не збирається виїжджати»,говорить він, маючи на увазі оголошену окупантами «евакуацію».

Максим Овчар зазначає, що російські лікарі з правобережжя виїхали ще минулого місяця.

«Щодо обласної лікарні, де я працюю, від так званого "міністра" поступила інформація, що збирали списки на "евакуацію" нашого українського персоналу. Зрозуміло, що добровільно-примусово оформляють. Чи будуть силоміць вивозити, невідомо», – каже лікар.

ЩО РОЗПОВІДАЮТЬ ХЕРСОНЦІ

Херсонка Олена залишилася в тимчасово окупованому місті, бо доглядає батьків і старенького дідуся, в якого кілька тижнів тому стався інсульт. Його відвезли до міського спеціалізованого центру. Нестача лікарів і медикаментів відчувалася одразу, розповіла Олена «Суспільному», але останні три дні у відділенні майже немає лікарів.

«Спочатку все було нібито нормально. Але після того, як окупанти оголосили про евакуацію, наступного дня лікарка, яка займалася лікуванням дідуся, виїхала. По відчуттях, вона тут така не одна. Що буде далі невідомо, добре що дідусю стало трохи краще і його стан стабілізувався, але хто продовжить лікування, поки невідомо», – каже жінка.

У місцевих пабліках медична ситуація в Херсоні сьогодні – одна з найбільш обговорюваних. Ми зібрали коментарі херсонців на цю тему, датовані 28 жовтня.

«Ситуація важка, аптеки не працюють, ліків у повному обсязі немає, якщо люди знаходять, то ціни захмарні».

***

«Учора вночі викликали швидку сердечнику! Приїхали швидко! Із собою був тільки тонометр, ліків ніяких. Забрали у Водніків, там поставили систему і на ранок відпустили додому! Назначили таблетки, але їх ніде немає...»

***

«Вчера была в больнице Водников, сделали тест на covid + МСКТ легких бесплатно, дали антибиотик (просроченный) с гуманитарки. Врачи рассказали, что 1/3 врачей с больницы уехали, отделения объединили, врачи даже проводят операции. Главврач (от оккупационной власти) 19.10.2022 в 4:00 прислала смс, что ее эвакуируют без права выбора! На вчерашний день пока ничего с больницы не вывозили, инвентаризацию (окупанты) в больнице сделал месяц назад».

***

«Живу неподалік від станції швидкої допомоги, 2 машини швидких залишилося. Усе інше вивезли».

***

«Сегодня днем лично видела, как в Олешках с переправы ехало 8 скорых помощи, прям колонной».

***

«Ось така розсилка була сьогодні працівникам швидкої (знайомі скинули): "Уважаемые сотрудники, с 01.11.2022 скорая помощь прекращает свою работу. До 31 числа выходим по графику. Желающие эвакуироваться, выезжайте на левый берег"».

***

«Онкодиспансер аппаратуры нет, бабушка успела сделать только 3 облучения. Сказали, что следующее не знают где делать, аппаратуры не будет».

***

«Нам сьогодні сказали, що з понеділка лікарям заборонили оперувати і наполегливо рекомендують покинути Херсон».

***

«Позакривали поліклініки. Стоматполіклініка на Шумені, сьогодні була, завідувачка сказала, що приказали закрити всі поліклініки, вони приймали тільки тих, хто вже був у приміщенні».

***

«Врач из Тропинки вчера вечером сказал (живет в соседнем подъезде), что они все оттуда уволились, а больных выписали».

***

«В діалізному центрі обл.лікарні сказали персоналу завести картки для всіх хворих, яким був потрібний діаліз і їх вивозитимуть на лівий берег! Також вони вилучили всю рідину для діалізу і закрили в одному з кабінетів в лікарні і не видають, ждуть евакуації, и всі діалізні апарати (штучна нирка)! Персонал виїжджати не агітують, тільки хворих разом із діалізними апаратами».

***

«Сегодня на диализе сообщили о прекращении функционировании отделения! Об альтернативах не сообщали. О том что диализ будет на левом берегу, информации тоже нет. Спасайтесь кто и как может!»

***

«В инфекционке кипишь, всех выписывают, соседка звонила».

***

«И поликлиники, и больницы уже закрывают. У меня мама в одной больнице работает».

***

«Суворовська лікарня вирішила працювати, нехай без зарплати, але людей не бросимо».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів