Окупанти розграбували новий асфальтобетонний завод у Новій Каховці та закрили підприємство «Чумак»

Окупанти розграбували новий асфальтобетонний завод у Новій Каховці та закрили підприємство «Чумак»

Автор: investigator.org.ua 27 Ноября 2022 13:45

Російські загарбники продовжують грабувати захоплені ними підприємства на лівобережжі окупованої Херсонщини. У середині листопада вони повністю розграбували відкритий у 2020 році сучасний асфальтобетонний завод у Новій Каховці та остаточно закрили захоплене підприємство «Чумак» у Каховці. Про це місцеві жителі повідомили Центру журналістських розслідувань.

Видання пише, що станом на 18 листопада в Новій Каховці окупанти повністю розграбували новий асфальтобетонний завод «Кредмаш ДС-168», який належав зареєстрованому в Хмельницькій області ТОВ «АБЗ-Інвест», що є підрозділом ПрАТ «Хмельницьке ШБУ №56». За словами жителів міста, росіяни вивезли з підприємства всю техніку та всі вагончики, залишили лише один асфальтовий змішувач.


Асфальтобетонний завод потужністю 160 т/год у Новій Каховці

«Грабувати техніку асфальтового заводу окупанти намагалися з березня. Частину її вдалося сховати, частину – зробити непрацюючою. Однак тепер у росіян дійшли руки до основних потужностей підприємства в нашому місті», – розповіли люди.

Раніше видання повідомляло, що в червні цього року російські загарбники заявили про «перезапуск» старішого асфальтового заводу в Новій Каховці, який входить до структури місцевого комунального підприємства «Новокаховське шляхово-експлуатаційне управління». «Відповідальним» за це вони «призначили» колаборанта Володимира Стародубцева – власника служби таксі в Новій Каховці.


Завод «Чумак», фото довоєнних часів

Окупанти також остаточно закрили захоплені ними потужності ПрАТ «Чумак», розташованого в сусідній Каховці. Вони звільнили там усіх працівників, у тому числі охоронців, вивезли бухгалтерські документи та залишки сировини. До того ж 24 листопада підприємство постраждало від сильних обстрілів.

Нагадаємо, що ще на початку осені окупанти намагалися запустити виробництво на заводі «Чумак», навіть оголошували набір працівників. Однак їм так і не вдалося відновити роботу підприємства, яке значною мірою розраховане на імпортну сировину та яким можуть управляти лише спеціально навчені люди. Тому вони просто розграбували його – вивезли весь транспорт, обладнання, усі запаси готової продукції, щонайменше на 36 млн грн.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів