Помер лікар Володимир Козявкін, який багато років будував клініку на Арабатці

Помер лікар Володимир Козявкін, який багато років будував клініку на Арабатці

Автор: Євген Веселов 17 Декабря 2022 14:00

16 грудня 2022 року на 76-му році життя помер доктор медичних наук, професор, Герой України Володимир Козявкін. Про це у Фейсбуці повідомляє пресслужба Трускавецької міської ради.

Зазначається, що зупинилося серце трускавчанина Володимира Ілліча Козявкіна – Героя України, Почесного громадянина міста Трускавця, засновника та довголітнього керівника Міжнародної клініки відновного лікування, вченого, доктора медичних наук, професора, академіка, члена-кореспондента Національної академії медичних наук України.

Ось що написав на своїй сторінці у Фейсбук екс-народний депутат України Валерій Карпунцов, який був автором законопроєкту «Про розвиток лікувально-реабілітаційної медицини на основі системи інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації за методом Козявкіна», що так і не був ухвалений:

«Розроблений ним авторський Метод Козявкіна для лікування та реабілітації хворих на дитячий церебральний параліч (ДЦП) – це унікальний новаторський підхід до вирішення проблеми ДЦП, визнаний в цілому світі науковою та медичною спільнотою.
Скільки всього ним зроблено!!! А скільки він міг би зробити, як би не заважали безсердечні та не щирі люди, що були при владі у різні часи, але всі вони мали спільне - заздрість Великому Генію Володимира Ілліча Козявкіна».

Життєвий шлях Володимира Козявкіна був тісно пов’язаний з Херсонщиною. У 2005 році він на Арабатській стрілці біля села Щасливцеве поряд з цілющим гейзером розпочав будівництво бальнеологічного санаторію. Він вже був Героєм України, разом із родиною (дружиною та двома доньками) заснував власні заклади: львівський реабілітаційний центр "Еліта" й міжнародну клініку відновного лікування (після 2018 - Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна) в Трускавці.

Клініка Козявкіна. 2005 рік. Фото з архіву Вгору

За часів Президентів Ющенка, втікача Януковича, Порошенко і вже Зеленського влада дуже полюбляла піаритись на цьому об’єкті. Якщо подивитись по хронології, то про приватно-державне партнерство казали постійно, писали законопроєкти, але будував клініку Козявкін, залучаючи іноземних інвесторів та використовуючи власні кошти.

Клініка Козявкіна. 2021 рік. Фото investigator.org.ua

У 2021 році об’єкт був готовий вже на 80%, і ось вже черговий керівник області почав лобіювати будівництво клініки для реабілітації пацієнтів із хронічною неврологічною патологією за методикою Володимира Козявкіна. Т.в.о. голови Херсонської облдержадміністрації Сергій Козир (нині – народний депутат) презентував проєкт багатофункціонального реабілітаційного центру «InterMedicalEcoCity» на Арабатській Стрілці під час спеціальної сесії Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Інфраструктура». Він пропонував внести його до переліку об’єктів «Великого будівництва». Для запуску проєкту необхідні додаткові інвестиції в обсязі 11,3 мільйонів доларів, йшлося на сайті ХОДА.

Невідомо, чим завершився би цей етап, бо розпочалася війна. Зрозуміло одне – майже 20 років щось чи хтось постійно заважав відомому лікарю, який має успішні реалізовані проєкти, методику якого використовують міжнародні клініки, завершити будівництво на Арабатській стрілці.

Як нещодавно повідомляли генічеські пабліки, у недобудованому комплексі та на базах відпочинку поряд з ним зараз розселені росіяни.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: