Окупанти отримали наказ збільшити кількість місцевих жителів у «добробаті Маргелова» на Херсонщині
Ілюстративне фото

Окупанти отримали наказ збільшити кількість місцевих жителів у «добробаті Маргелова» на Херсонщині

Автор: Марина Поліщук 14 Апр. 2024 08:00

Кремль наказав гауляйтерам окупованих територій України збільшити кількість місцевих жителів у так званих добробатах. Відтак на окупованій частині Херсонщини найближчим часом може посилитися тиск на населення задля вербування в «батальйон Маргелова».

Нагадаємо, так званий добровольчий батальйон імені Маргелова окупаційна влада Херсонщини створила ще у 2022 році. За задумом Кремля, туди мали вступати місцеві жителі, що б символізувало готовність населення на ТОТ воювати за Росію.

Однак майже за 2 роки окупанти так і не змогли знайти добровольців для цього «добробату». І навіть обіцяні високі «зарплати» та «премії» не приваблюють жителів Херсонщини.

Як повідомив днями Центр національного спротиву, Москва поставила задачу гауляйтерам збільшити кількість місцевих в подібних «добровольчих» угрупованнях хоча б до 10%. Наразі задачу передано у «військкомати», які мають сформувати списки кандидатів.

Крім того, на початку квітня гауляйтер Володимир Сальдо підписав указ про створення фонду підтримки «добровольчого» батальйону імені Маргелова. В указі йдеться про те, що фонд створюють для підтримки військових, а також «структура фінансуватиме патріотичне виховання молоді».

Пропагандистські окупаційні інформресурси на ТОТ Херсонщини постійно публікують оголошення про набір «добровольців» у «батальйон Маргелова». При цьому вони називають «добровольчий загін № 33 імені В.Ф. Маргелова» одним із «найбільш високотехнологічних підрозділів на всій лінії фронту», бо тут нібито готують операторів БпЛА.

Обіцяють високі зарплати, премії, надбавки, офіційне працевлаштування, трудовий стаж і навіть страхування здоров'я та життя (!). Тобто вербування відбувається досить потужне. Проте, як зазначають у Центрі нацспротиву, де-факто учасниками «добробату» є переважно жителі РФ.

Як повідомляла «Гривна», наприкінці минулого року росіяни задіяли підрозділи «батальйону Маргелова» під Кринками. Раніше ж його було помічено лише на кадрах російських пропагандистів.

Власне, з пропагандистською метою і для мілітаризації дітей напівстворений «добровольчий» батальйон імені Маргелова здебільшого і продовжують використовувати. Як повідомив днями перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський, нещодавно представники цього «зібрання» провели заняття з «антитерору» для дітей Херсонщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де росіяни планують наступати влітку – прогноз експерта

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів