Де росіяни планують наступати влітку – прогноз експерта

Де росіяни планують наступати влітку – прогноз експерта

Автор: Ян Ярчук 09 Апр. 2024 18:30

Росія не планує брати паузу у війні проти України, а, навпаки, протягом літа 2024 року може піти в новий масштабний наступ. Ймовірно, активні бойові дії ворог проводитиме на сході, однак не виключені відволікаючі дії і на півдні країни.

Про це розповів керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко в коментарі OBOZ.UA:

"Якщо паузи не буде, а паузи не буде, то, пріоритетні напрямки для ворога – Часовоярський, Краматорський, я б навіть його назвав Краматорсько-Слов'янський, це також напрямок Покровський. Це головні зараз напрямки, на яких ворог планує йти. Відволікаючі дії можуть бути на півдні".

У коментарі OBOZ.UA керівник ЦПД додав, що у Росії посилилася мобілізація, а також розпочався призов: держава-агресор набирає ресурс для наступу переважно на сході України.

"Називалася цифра у 150 тисяч призовників. Водночас ми володіємо інформацією, що частіше призовникам пропонуються контракти зі збройними силами Російської Федерації, і значна частина призовників їх підписує. За рахунок цього вони хочуть набрати більше ресурсу", – зазначив Коваленко.

Про можливий наступ "на одному з напрямків" на початку літа та створення угрупування у понад 100 тисяч солдатів повідомляв і командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк. Про це він cказав наприкінці березня, передає видання NV.

"Така вірогідність є, що на початок літа росіяни можуть мати певні сили для проведення відповідних наступальних операцій на одному з напрямків", — заявив Павлюк.

Посилаючись на слова командувача Сухопутних військ ЗСУ, NV пише, що подібний сценарій озвучується як "максимально тяжкі прогнози", і у ЗСУ сподіваються вплинути них:

"Я думаю, що ми все зробимо для того, щоб максимально завдати противнику таких втрат, що ми зараз робимо, щоб всі їхні ресурси, які вони формують, були залучені до цього часу в бій", — говорить Павлюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бензиновий дефіцит на фронті: «безпілотні санкції» України шкодять логістиці окупантів на Херсонському напрямку

Головне фото з Getty Images

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів