Одеський посадовець вважає, що громади мають отримати компенсації за вилучення військового податку

8 листопада Верховна Рада України в цілому схвалила законопроєкт, згідно з яким місцевий військовий податок на доходи фізичних осіб перенаправляється до державного.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса повідомив голова Одеської районної ради, віцепрезидент Української асоціації районних та обласних рад з питань міжнародного та міжрегіонального співробітництва та представник Асоціації в міжнародних організаціях Віталій Барвіненко.

“По-перше, на мою думку, це абсолютно абсурдне рішення, особливо в тій частині, що вилучення відбулося з 1 жовтня, тобто заднім числом. 8 листопада був ухвалений закон, 15-го листопада його підписав президент. А кошти, які залучалися на військовий ПДФО, маємо перераховувати з 1 жовтня. По суті, ми вийшли на великий розрив по всім місцевих бюджетах”, – заявив голова Одеської райради.

Він зазначив, що Кабінет міністрів України досі не розробив механізм компенсації для вилученого податку. На його думку, від цього постраждають невеликі громади, які не заробляють багато грошей. Наприклад, на півночі Одеської області.

“Що стосується місцевого бюджету Одеси, він може постраждає відсотків на 10, але є ряд громад по території України, для яких вилучення цих коштів без механізму компенсації призведе до суттєвих проблем з грошовим забезпеченням громад”, – вважає Барвіненко.

Читайте також: Офіційно: військовий ПДФО відібрали в місцевих громад – Очаків та Миколаїв у розпачі

Пов'язані записи

Ілюзія «ситого» життя: як Кремль засипав грошима ТОТ Херсонщини, а отримав інфраструктурний та економічний колапс

Коли навесні 2022 року російські війська окупували лівобережну частину Херсонської області, пропагандистська машина Кремля увімкнула звичний наратив: «Росія тут назавжди, ми принесли стабільність і процвітання».  Для демонстрації цієї «стабільності» Москва…

Подробиці
На площі біля зруйнованої будівлі Херсонської ОДА квітнуть сотні троянд (фото)

У самому серці Херсона, поруч із понівеченою будівлею облдержадміністрації, нині квітнуть сотні троянд. Яскраві червоні, ніжно-рожеві та золотисті квіти вкрили клумби біля площі Свободи. Минув рік з моменту руйнації будівлі…

Подробиці