Нацбанк продовжив термін обміну монет дрібних номіналів та банкнот гривні старого зразка, що вилучаються з обігу та перестали бути засобом платежу. Нагадаємо: раніше планувалося, що термін обміну завершиться 1 жовтня 2023 року.
Отже, монети дрібних номіналів та банкноти гривні старих зразків до 2003 року можна буде обмінювати до кінця дії воєнного стану в Україні, а потім ще впродовж трьох місяців (90 днів) після його припинення або скасування. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Ідеться про розмінні монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок та банкноти номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску. Вони вже тривалий час вилучаються з обігу, їх не приймають під час готівкових розрахунків за товари та послуги.
Тож завдяки продовженню терміну українці матимуть більше часу для обміну. Особливо це важливо для громадян, які були вимушені залишити свої домівки через війну або перебувають на тимчасово окупованій території.
Де здійснити обмін?
Обміняти монети дрібних номіналів та банкноти гривні старих зразків до 2003 року можна безкоштовно й без обмежень у підрозділах Національного банку в Києві, Дніпрі, Львові, Одесі, Харкові та Хмельницькому. А також у відділеннях уповноважених банків: АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Райффайзен Банк», АТ «ПУМБ». Актуальну інформацію, в яких саме відділеннях та філіях можна здійснити обмін, потрібно дізнаватися на офіційних сайтах цих банків.
Обмін здійснюється на інші монети й банкноти всіх номіналів, що перебувають в обігу, в сумах, кратних 10 копійкам (для розмінних монет).
До речі, на сьогодні в обігу ще залишається майже 7,2 млрд штук монет номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок. Із початку вилучення їх з обігу здійснено обмін майже 220 мільйона штук таких монет. Зокрема, упродовж останнього місяця обміняно понад 3 мільйона штук.
Банкнот старого зразка, введених у обіг до 2003 року, залишається в обігу зовсім мало: близько 1,5% від загальної кількості усіх банкнот в обігу. За 2020-2023 роки здійснено обмін 400 тисяч штук таких банкнот, зокрема 8,4 тисячі штук – упродовж вересня цього року.
Як повідомляла «Гривна, жителі Херсонщини часто потрапляють на гачок «фішингових» посилань про отримання допомоги та аферистів, які нібито купують товари в мережі Інтернет. Нещодавно лише за добу аферисти ошукали жителів Херсона на 75000 гривень.
Тэги: