Наступ ЗСУ на півдні продовжується, але повідомляти про наші успіхи поки що небезпечно – Гуменюк
Фото ілюстративне

Наступ ЗСУ на півдні продовжується, але повідомляти про наші успіхи поки що небезпечно – Гуменюк

Автор: Марина Поліщук 27 Октября 2022 11:25

Контрнаступ Збройних сил України на Херсонському напрямку продовжується, незважаючи на майже відсутність новин з цього приводу. Ситуація знову потребує повної інформаційної тиші. Про це 26 жовтня повідомила керівниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

За її словами, наші захисники продовжують активну роботу. Вона вкотре нагадала, що контрнаступ — це «не просто просування вперед», а також виснаження ворога та погіршення його логістики. Так, на південному напрямку від початку тижня українські бійці знищили 4 ворожі склади з боєприпасами та збили 4 ударні вертольоти Ка-52.

«Оголосити зараз про якісь звільнені території ми не можемо, зокрема тому, що ведемо роботу на правому березі. На лівому залишається ворог, там доволі потужні та укріплені позиції. [Повідомивши про успіхи] ми позначимо місця, де вони зможуть завдавати уражень. Ця частина військової операції знову потребує інформаційної тиші», — пояснила Гуменюк.

Вона також розповіла, що в очікуванні активного контрнаступу захисників України російські війська створили укріплені рубежі оборони та перекинули туди зокрема й елітні підрозділи. Незважаючи на постійний вогневий контроль ЗСУ, ворожих позицій на півдні ще багато, додала вона.

За словами речниці, зараз росіяни вибудовують нові рубежі оборони й готуються утримувати Херсон, бо його втрата «буде критичним переломним моментом для імперії»: «Цілком імовірно, вони отримали завдання „триматися до останнього“».

«Є рубежі оборони, спроби облаштувати лінію, на якій чекатимуть перші проривні сили, є облаштування позицій на лівому березі, зокрема чергових рубежів оборони», — повідомила Гуменюк.

Що стосується деокупованих населених пунктів на правобережжі Херсонщини, то таких наразі – понад 90, в них проживає близько 12 тисяч людей. Але повертатися до більшості зі звільнених сіл регіону поки що зарано, підкреслила Наталія Гуменюк.

На звільненій території наразі проводять розмінування, зняття розтяжок, перевірки на можливі залишки диверсійних груп.

«У багатьох населених пунктах стабілізаційні заходи, їхня основна активна фаза, уже завершені і є можливість повернутися. Але в більшості все-таки небажано, оскільки попереду похолодання, зима, а блага цивілізації будуть недоступними», — пояснила керівниця пресцентру.

Крім того, за її словами, російські війська не припиняють обстріли цих населених пунктів.

«Обстріли ще надто щільні, надто потужні, оскільки ворог намагається таким чином переконувати населення, що звільнення ЗСУ півдня не принесло полегшення та радикальних змін у тій ситуації, в якій люди перебували», — наголосила Гуменюк.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів