У національному природному парку «Тузлівські лимани», що на Одещині, триває робота з виявлення розорювання прибережних захисних смуг. Наразі фахівці НПП виявили вже 25 розораних ділянок, загальною площею понад 202 га. З відповідною заявою про правопорушення вони звернулись до правоохоронних органів.
Про це йдеться у дописі, провідного інженера з охорони природних екосистем Олени Власенко на сторінці НПП «Тузлівські лимани».
Так, працівники НПП продовжують інвентаризацію земельних ділянок прибережних захисних смуг, які входять до складу Парку без вилучення. Спеціалісти проводять контрольні виміри координат поворотних точок меж прибережних захисних смуг лиманів для визначення загальної площі розорювання ПЗС лиманів.
«На сьогодні завершене опрацювання прибережної захисної смуги лиманів Алібей, Карачаус, Хаджидер. Також були додатково обстежені ділянки ПЗС лиману Шагани (біля с. Кочкувате). За результатами вимірів виявлено 25 розорених ділянок ПЗС загальною площею 202,3420 га на території Дивізійської і Тузлівської територіальних громад», – йдеться у повідомленні.
Фахівці НПП направили заяву до Нацполіції Одещини про правопорушення та узагальнені результати проведеної роботи, у тому числі список суміжних землевласників та землекористувачів (орендаторів), які порушуючи межі своїх ділянок, здійснюють розорювання прибережних захисних смуг. Про правопорушення екологи також повідомили Одеську ОВА, як до органу державної влади, що наділений повноваженнями та має низку зобов’язань щодо контролю за використанням та охороною земель, у тому числі земель природно-заповідного фонду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині екологи скаржаться на систематичне розорювання земель на території нацпарку
Екологи також нагадали землекористувачам, що розорювання прибережних захисних смуг – це не лише порушення законодавства, яке передбачає кримінальну відповідальність.
«Знищивши рослинний покрив прибережних захисних смуг в результаті оранки, ви чините шкоду довкіллю, руйнуєте природні екосистеми, в цьому випадку ті, що мають охоронний статус природно-заповідного фонду України. Такі дії мають конкретний матеріальний вимір.
Якщо ви розорюєте прибережну захисну смугу лиману, ви, по перше, отримуєте штраф передбачений статтею 252 ККУ «Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду» – у розмірі від 17 тис. грн до 51 тис.грн, або обмеження волі до трьох років! Окрім цього ви змушені будете компенсувати завдану державі шкоду, а вона може становити багато мільярдів гривень», – говориться в дописі.
Фото: НПП “Тузлівські лимани”.