Мінкульт заявив про пошкодження 43% культурних закладів у Херсонській області
на фото: зруйнований будинок культури в Миловому

Мінкульт заявив про пошкодження 43% культурних закладів у Херсонській області

Автор: Іван Підлісний 07 Февр. 2024 15:10

Міністерство культури та інформполітики заявило про пошкодження 1938 об'єктів культурної інфраструктури без урахування пам'яток культурної спадщини внаслідок російської агресії станом на 25 січня цього року. 

З цієї кількості 314 об'єктів є зруйнованими. Загальні втрати закладів культури державної форми власності складає 28 одиниць. Комунальної форми власності - 1910. 

Загально найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській та м. Києві, Миколаївській, Луганській та Запорізькій областях.

"Руйнувань зазнали клубні заклади, бібліотеки, музеї, театри, філармонії та заклади мистецької освіти на території 277 територіальних громад  (18,9 % від загальної кількості ОТГ) у Вінницькій (3,2%), Дніпропетровській (19%), Донецькій (83%), Житомирській (17%), Закарпатській (2%), Запорізькій (36%), Київській (27 %), Луганській (46 %), Львівській (4 %), Миколаївській (44 %), Одеській  (9 %), Полтавській (2 %), Сумській (51%), Харківській (54%), Херсонській (43%), Хмельницькій (17%), Черкаській (6%), Чернігівській (47%), Кіровоградській (2 %) областях та м. Києві", - повідомили в Мінкульті. 

Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади (48% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків), зазначили в міністерстві. 

Станом на кінець січня 2024 року майже вся територія Луганської та значні частини територій Запорізької, Донецької та Херсонської областей досі перебувають у тимчасовій окупації, що унеможливлює обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали в ході бойових дій та окупації.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів