Під час Олімпійських ігор у Франції, які завершилися 11 серпня, українська делегація не лише результативно виступила, здобувши 12 медалей, а й продемонструвала всьому світові, в яких умовах українці борються та що долають через російську війну.
Протягом 15 днів у Парижі працював спеціально створений проєкт Volia Space – Український дім на Олімпійських іграх. Він був головним місцем зустрічі з іноземними делегаціями, повідомляє «Урядовий портал».
«Цей проект дав нам можливість розповісти правду про російську війну в Україні, як війна впливає на спорт та на всіх українців.
Саме в контексті атлетів та їхніх історій ми формували мету Volia Space – показати світу українську Волю до перемоги та нагадати, що переживають українці щодня через російське повномасштабне вторгнення», – зазначив міністр молоді та спорту Матвій Бідний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найкращий результат: Україна завершила виступ на Олімпіаді-2024, серед медалістів – херсонка
Українці підготували артефакти, які демонстрували світові, в яких умовах тренуються українські атлети та виборюють олімпійські медалі.
І першим таким артефактом, який зустрічав відвідувачів на вході в Український дім, був аналог саморобної штанги херсонського легкоатлета Андрія Проценка. Саме з такою штангою, спорудженою з труби та автомобільних коліс, наш стрибун у висоту тренувався під час окупації Херсонщини.
Таку штангу Андрій піднімав під час окупації в селі на лівобережній частині Херсонщини. Весна 2022 р.
«Гривна» розповідала історію Андрія, який із дружиною та маленькими донечками опинився в окупації на лівобережній Херсонщині. Щоб тримати себе у формі, атлет тренувався, використовуючи підручні засоби як спортивний інвентар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонський легкоатлет Андрій Проценко: «Коли почалася війна, моя старша донька була на лівому березі, а ми – на правому»
У Парижі гостям пропонували підняти штангу, схожу на Андрієву: з труби та коліс з автомобіля
Тож у Парижі кожен відвідувач Українського дому – а це понад 15 тисяч гостей: урядовці, дипломати, президенти міжнародних спортивних федерацій, впливові діячі культури, журналісти – міг спробувати підняти аналог штанги херсонця Андрія Проценка. Тим самим проявляли солідарність із атлетами, які досі перебувають на тимчасово окупованих Росією територіях.
Нагадаємо, на цих Олімпійських іграх Андрій Проценко, на жаль, не вийшов у фінал, не пройшовши кваліфікаційні змагання зі стрибків у висоту серед чоловіків.
Фото: Міністерство молоді та спорту України, uaf.org.ua
Тэги: