Поблизу селища Омарбія, що на Одещині, днями виявили цікаву знахідку – старовинний колодязь. Наразі у соцмережах просять усіх, хто має інформацію про це – поділитися, аби якомога більше дізнатися про цю споруду.
Знайшов колодязь Олег Курносов, який написав про випадкову знахідку на фейсбуці у групі, яку він адмініструє. Як видно з його дописів, чоловік багато подорожує та досліджує, а про свої знахідки розповідає на фейсбук.
«Нещодавно мені пощастило завітати до передмістя Омарбія. Стародавнє селище назва якого складалася з двох слів тюркського походження Омар Бей, яке було розташоване на водному шляху Коджагель – Кілі, облаштоване причалом з південно-західного боку і розділено невеликою річкою. Цього разу мою увагу привернув, глибокий і на диво дуже рівномірно зроблений із ракушнякового каменю колодязь», – зазначив пан Олег.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Херсонщині військовослужбовець ТрО знайшов стародавній сільськогосподарський інструмент та передав його музею
Чоловік говорить, що на цю споруду натрапив випадково і раніше нічого не чув про неї. Він також припустив, що свого часу колодязь міг виконувати роль місцевого водозабору.
«Напевно, до того, як тут зробили водопровід був резервуаром. Пізніше його могли використовувати для водопою тварин. Я не можу сказати, що ця споруда стародавня, ймовірно її могли зробити в часи румунського королівства (до вітчизняної війни), або в часи раннього СССР, але матеріал, з якого викладені стінки, точно узятий з якоїсь старовинної будівлі. Так чи інакше, колодязь розташований біля пересохлої річки, що впадає у плавневу низовину Дунаю і хоча зараз в ньому немає води, колись він був збалансованим природним водосховищем», – пише Олег Курносов.
Він опублікував декілька фото колодязя, а також звернувся до своїх читачів із закликом поділитися інформацією про історію цієї споруди. Нині під дописом вже понад 50 коментарів, а знахідка викликала жвавий інтерес навіть у тих, хто неодноразово бував у селі. Оскільки багато хто з них навіть не чув про цей колодязь.
Одна з підписниць, очевидно місцева жителька, говорить, що чула від старожил про так звану Кульову криницю, що рятувала і людей і тварин від спраги.
Також у коментарях розповідають, що таких колодязів у межах села було три.
«Вони називалися Кульові криниці, до речі кюль з турецької – попіль, зола. Той, який пам'ятає мама, був з журавлем у центрі, біля автобусної зупинки. Старі люди казали, що їх було три по річищу річки», – пише місцева жителька пані Олена.
Ще один з дописувачів зазначив, що, якщо дізнатися про це більше, то, на його думку, ця знахідка може стати цікавинкою для туристів.
Фото: Олег Курносов
Тэги: