На Одещині рибалки організували збір коштів на закупівлю мальків риб та створили громадську організацію та загін самооборони для захисту річки Кодими від браконьєрів. До порятунку річки долучились також і місцеві підприємці.
Як пише «Одеське життя», значний внесок у відродження Кодими роблять місцеві рибалки-любителі з Гвоздавки, Ясенового та Зеленогірського. У 2016 році троє ентузіастів – Михайло Єпур, Дмитро Діденкул та Василь Шлікар – об’єднали зусилля півсотні однодумців для масштабного проєкту з відновлення річкової фауни.
Спільними зусиллями вони зібрали 60 тисяч гривень та придбали півтори тонни мальків у риборозпліднику Чечельницького району на Вінниччині. Перед запуском молодняка активісти провели ретельну перевірку 85-гектарної акваторії річки між Гвоздавкою та Ясеновим, вилучивши чимало браконьєрських знарядь лову.
Для системного захисту водойми ентузіасти створили громадську організацію рибалок-любителів та загін самооборони. Їхня діяльність спрямована не лише на боротьбу з браконьєрством, але й на очищення прибережної зони від сміття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збитки становлять понад 15 млн гривень: у нацпарку на Одещині затримали браконьєрів
Місцеві підприємці також долучились до порятунку річки. Так, на території Заплазького водосховища підприємство «Синергія-Е» системно займається відновленням рибних ресурсів. За спеціальною ліцензією на ведення рибного господарства, компанія щоосені поповнює біоресурси річки молодняком промислових риб. Мальків для зариблення привозять з рибних господарств Вінницької області.
Щорічно у водойму випускають приблизно десять тонн молодих особин товстолобика, білого амура та коропа. Ці обсяги визначені науковцями інституту рибного господарства як оптимальні для екосистеми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорна ікра одеського виробництва: підприємці – про складнощі роботи в умовах війни
Процес зариблення річки Кодими.
Головне фото ілюстративне (stock.adobe.com), в тексті: «Одеське життя».