
Епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ на Одещині перевищено на 3%. За минулий тиждень, у порівняні з попереднім, рівень захворюваності зріс на 7,8%. У зв’язку з цим в області деякі навчальні заклади тимчасово переведені на дистанційне навчання.
Про це сьогодні, 18 лютого, повідомили в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. Там же зазначили, що наразі епідемічний процес з грипу та ГРВІ в області відповідає середньому рівню інтенсивності.
Так, за даними моніторингу центру, більшість захворілих – діти. Найбільш вразливою категорією є школярі віком від 5 до 14 років. Госпіталізовано до стаціонарів 271 особу, що складає 2% від загальної кількості захворілих і серед них переважають діти (82%).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Симптоми та лікування грипу: відповіді на 8 найпоширеніших запитань
У зв’язку з високим рівнем захворюваності на грип та ГРВІ серед школярів на Одещині деякі навчальні заклади запровадили карантин.
За інформацією Департаменту освіти і науки Одеської ОДА, всього по області тимчасово переведено на дистанційний формат 1389 класів в 110 закладах освіти (Одеський район – 43 заклади, Березівський – 13, Б-Дністровський – 8, Болградський – 7, Ізмаїльський – 12, Роздільнянський – 11). На дистанційку перейшли також 5 закладів професійно-технічної освіти (306 учнів). Крім того, закрито 3 групи у закладах дошкільної освіти.
Всього на дистанційному навчанні перебуває 29 302 учні, що складає 11,7% від загальної кількості учнів.
Коли навчальний заклад закривають на карантин
В Одесі закрито на карантин 144 класи і 1 школу. Про це 17 лютого повідомила директорка департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич.
Вона зазначила, що закрити клас чи групу у навчальному закладі на карантин адміністрація закладу мусить, якщо хворіє 20 відсотків учнів класу чи групи. Якщо цієї відмітки досягає кількість хворих учнів закладу – мають закрити весь заклад.
«Тому дуже важливо повідомити класному керівнику чи вихователю, що дитина хворіє. Ми розуміємо, що досить велика кількість дітей і дорослих лікуються самостійно і не попадають в статистику по захворюваності. У школі і садочку мають орієнтуватись не на довідки, а на свідчення родини. Якщо ви повідомите, що дитина хворіє – це врахують», – підкреслила Олена Буйневич.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині за рік через напади тварин постраждали понад 4 тис. людей
Фото ілюстративне, shutterstock.com.