Кількість ветеранів та членів їхніх сімей на Миколаївщині, порівняно з іншими областями, є дещо більшою і з часом лише зростатиме. Враховуючи це, керівництво області вважає, що доцільно було б ввести посади ветеранського омбудсмена в громадах.
Про це заявив начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім. За його даними, в області до початку повномасштабного вторгнення, на початок 2022 року, дислокувалася одна з найбільших в Україні кількість військових частин – 40 військових частин ЗСУ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби у складі 4 гарнізонів. Також на території області перебувало близько 25 тисяч сімей ветеранів війни.
Враховуючи це і зважаючи на реалії сьогодення, є розуміння того, що кількість ветеранів та членів їхніх сімей на Миколаївщині буде значно більшою, порівняно з іншими регіонами України.
«Виходячи з нашого досвіду, вважаю за доцільне запровадження в кожній громаді посади ветеранського омбудсмена. В області 52 тергромади, є потреба у 156 таких спеціалістах та психологах. Загальний бюджет утримання – близько 2 мільйонів доларів в рік», – зазначив начальник МОВА. Він також додав, що у цьому напрямі розраховують на підтримку міжнародної спільноти та партнерів.
Крім того, під час виступу на панелі «Реабілітація жертв війни: медичний, психологічний та соціальний аспекти» Віталій Кім порушив питання важливості справедливого перерозподілу ресурсів та інвестування на підтримку регіонів, де найбільша кількість ветеранів та їхніх сімей. А також – спрямування додаткових коштів на будівництво нових обʼєктів та створення додаткових робочих місць для ветеранів в найбільш постраждалих регіонах України.
Фото з відкритих джерел
Тэги: