На Мелітопольському заводі автотракторних запчастин окупанти вироблятимуть міномети для російської армії

На Мелітопольському заводі автотракторних запчастин окупанти вироблятимуть міномети для російської армії
Автор: investigator.org.ua 17 Янв. 2023 15:40

На тимчасово окупованих територіях російські загарбники в першу чергу запускають підприємства, продукція яких може використовуватися на потреби російської армії. Так, нещодавно стало відомо, що на Мелітопольському заводі автотракторних запчастин, який раніше випускав деталі для сільгосптехніки, окупанти планують запустити виробництво мінометів для російської армії.

Про це заявив гауляйтер Запорізької області Євгеній Балицький в ефірі кримського телеканалу, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

У червні 2022 року після відновлення роботи захопленого заводу автотракторних запчастин колаборанти заявляли, що вироблені тут деталі для сільгосптехніки будуть сертифікувати як «вироблені в "ДНР" чи в Росії». Тепер же на заводі планують виготовляти озброєння для армії РФ.

«Ми були переорієнтували виробництво на випуск сільгосппродукції, але тепер відновлюємо виробництво мінометів», – сказав Балицький.

Мелітопольський завод автотракторних запчастин, що розташований в селі Обільному в передмісті Мелітополя, крім виробництва сільгосптехніки дійсно виконував замовлення «Укроборонпрому» – виробляв вузли для мінометів калібру 60, 82 і 120 мм, а також комплектуючі для зенітної установки ЗУ-23. 

Саме тому це підприємство окупанти загарбали одним із перших ще у квітні 2022 року.

Тепер, за словами Балицького, окупанти вирішили відновити виробництво мінометів. Бо хоч на початку захоплення підприємства й було прийняте рішення переорієнтувати завод на виготовлення сільгосппродукції, проте обладнання для виробництва мінометів зберегли.

«Штампи, пуансони, матриці всі повертаємо, бо практика показує, що зброї багато не буває», – заявив Балицький.

Згідно з Єдиним державним реєстром України, засновниками ТОВ «Мелітопольський завод автотракторних запчастин» є Анатолій та Валентина Кузьміни, які виїхали з окупованої території.

Наразі зв’язатися з ними ЦЖР не вдалося. Як раніше розповідав журналістам РІА-Мелітополь Анатолій Кузьмін, керівництво заводу від співпраці з окупантами відмовилося, тож загарбникам у спішному порядку довелося шукати робітників. 

У листопаді 2022 року в російському держреєстрі з’явився клон українського підприємства «ООО "Мелитопольский завод автотракторных запчастей"». Засновники компанії не вказані, а керівником зазначений Юрій Михайлович Шадрін. 

Він є засновником та/або керівником 12 юридичних осіб у Санкт-Петербурзі, Москві, Ленінградський та Свердловській областях, які ведуть діяльність у сфері інвестицій, будівництва, телекомунікаційних технологій.

Раніше вже повідомлялося про запуск бердянських заводів, що виготовляють мастильні матеріали та оливи, які використовує військова техніка, фабрик у Токмаку й Мелітополі, які шитимуть формений одяг для армії РФ.

На фото: віджатий окупантами Мелітопольський завод автотракторних запчастин

Приєднуйтеся до нас:

Заповідник «Асканія-Нова» окупанти зареєстрували за російськими законами та призначили керівника з РФ

Як машини-роботи розміновують поля на Херсонщині (відео)