На Херсонщині відновили роботу першої деокупованої сонячної електростанції

На Херсонщині відновили роботу першої деокупованої сонячної електростанції

Автор: Марина Поліщук 12 Янв. 2023 13:05

Компанія ДТЕК запустила роботу сонячної електростанції, розташованої в селі Трифонівка (Великоолександрівська громада, Бериславський район). Поки що станція працює лише на 15% від своєї встановленої потужності в 10 МВт, повідомляє пресслужба ДТЕК. Тим не менш, Трифонівська СЕС вже забезпечує енергопотреби населених пунктів Херсонщини.

Станція припинила генерацію зеленої електроенергії з початку окупації. Від березня і до жовтня 2022 року, коли цей район було звільнено Збройними силами України, Трифонівська СЕС неодноразово потрапляла під ворожі обстріли. Крім того, російські військові викрали частину сонячних панелей.


Пошкодження на Трифонівській СЕС. Усі фото – із сайту dtek.com

Персонал станції продовжував виконувати свої обовʼязки до червня-липня, попри систематичні обстріли касетними снарядами. Співробітники розповіли, що намагалися запобігти крадіжці обладнання, проте окупанти приїхали на станцію вночі, виламали ворота, почали знімати інвертори та мародерити.

За попередніми оцінками, на СЕС пошкоджено близько 20% сонячних панелей, а також трансформатор і велика кількість інверторів. Крім того, через пошкодження мережі має певні обмеження з прийняття більшого обсягу електроенергії і оператор системи розподілу – «Херсонобленерго».

Наразі на станції включено 48 інверторів зі 185, і вона працює на 15% від своєї встановленої потужності в 10 МВт.

«Ми докладаємо зусилля, щоб станція вже на початок весни могла працювати на 70% від потужності. Адже саме зелена енергетика в часи війни є надважливим елементом енергетичної незалежності та безпеки України», – заявив гендиректор ДТЕК ВДЕ Олександр Селищев.

Компанія продовжує оцінку пошкоджень станції, оскільки ще не вся територія була перевірена саперами на наявність мін чи інших вибухонебезпечних речовин.

До речі, Трифонівська СЕС – це перший об’єкт ДТЕК, над яким компанія відновлює контроль після тимчасової окупації територій Херсонської області Росією.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів