Мріючи про нове місто на Арабатській стрілці, окупанти масово скидають нечистоти в Сиваш

Мріючи про нове місто на Арабатській стрілці, окупанти масово скидають нечистоти в Сиваш

Автор: genichesk.ipc.org.ua 11 Янв. 2023 18:00

Наближений до Криму Генічеський район заполонили російські військові, сюди ж перебралися так звані керівні структури так званої влади обласного рівня та колаборанти з правобережжя. Особливо окупанти облюбували поки що екологічно чисту Арабатську стрілку. Однак екологією загарбники не переймаються і, за свідченнями місцевих, неконтрольовано зливають нечистоти у Сиваш, повідомляє медіа-центр «ІРС Генічеськ».

Місцеві жителі розповіли виданню, що перевізник, який вивозить каналізаційні відходи з Арабатки, після викачки зливає нечистоти в Сиваш і швидко повертається на новою викачкою. Так заробляє гроші, а те, що забруднює довкілля, яке й так страждає від дій окупантів, нікого не цікавить.

Цікавого листа надіслав у редакцію місцевий житель Микола Іщенко (дані про автора листа змінені з міркувань безпеки). Чоловік зачепив тему так званих масштабних будівельних робіт на Арабатці, які анонсував гауляйтер Сальдо:

«У нас тут “російсько-імперська великодержавність”: вони великі у всьому, за що не візьмись. У будь-якій сфері, про яку би не йшлось.

Вибачте за вираз, але у лайні, – і то великі. Пам’ятаєте, як у Якутії місцевий скульптор спорудив символ 2023-го року – зайця – з коров’ячого лайна? Уявіть собі скульптуру!

У Стародавній Греції скульптури ваяли з каррарського мармуру… Ваяли! А “великі” росіяни скульптури ліплять із лайна. Кожному своє.

От вони і зараз носяться з цією ідеєю побудувати нове “місто” на Арабатській стрілці, говорять про 30 тисяч народу.

Я слухаю і думаю: хлопці, ціль мені ваша зрозуміла. Якщо Путін дав доручення, то 80 відсотків у голові вже вкрали, виділених коштів. На решту – будуватимуть халабуди на Арабатській стрілці.

Ви тільки вдумайтесь: 30 тисяч народу. А скільки одна людина за добу виробляє, вибачте, лише рідких відходів? Ось і куди ці 30 тисяч на Арабатській стрілці діватимуть ці кілограми? У Сиваш?

Що буде із Сивашем через пару років? Де буде наша улюблена журавка, і чим вона харчуватиметься? І хто її буде їсти після цього?

Виникає питання, що вони збираються робити з відходами. Куди діватимуть фекалії? Санбочками і зараз вивозять із Арабатської стрілки. Йому платять за ходку. Він викачав, виїхав сюди на п’ятий кілометр, звернув, злив у Сиваш і кинувся назад за новою викачкою. Йому ж від ходки гроші йдуть. Бензин економить, ходок більше. А те, що Сиваш забруднюється, – це нікого не хвилює.

Це лише один нюанс. 30 тисяч народу. Де вони візьмуть стільки робочих місць? Якщо роботи й для місцевих немає.

Ну реалізують вони цей проєкт, вкрадуть 70-80% виділених сум, які Москва відпустить, побудують три халупи, переріжуть стрічку, знімуть сюжет, покажуть по телебаченню, а толку не буде.

Це все фікція! Суцільна фікція».

Отже, ідею масштабного будівництва на Арабатській стрілці, що обіцяють влаштувати окупанти, місцеві жителі сприймають як фікцію. Поза тим ставлять і закономірне питання: а як справиться із цим Арабатка, якщо такі проєкти хоч якоюсь мірою будуть втілені? Адже на косі відсутня центральна каналізація.

Проблема з будівництвом каналізаційної системи на Арабатській стрілці існувала й раніше, пише видання. Але до окупації створювали комісії з перевірки – як відбувається утилізація відходів, працювали над збільшенням потужностей очисних споруд тощо.

Нагадаємо, минулого місяця херсонський колаборант Володимир Сальдо заявив про розробку «план відновлення» курортного міста Генічеськ та Арабатської стрілки, що має стати для Херсонщини «стрибком у майбутнє».  Окупанти стверджують, що будівництво «нового міста» в Генічеському районі вже розпочалося. Крім житлових комплексів, щедро обіцяють збудувати  школи, дитячі садки, магазини та всю суміжну інфраструктуру. Сальдо вже оголосив про намір обігнати відбудову зруйнованого росіянами Маріуполя.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів