Морська перемога України в Чорному морі – найбільший здобуток ЗСУ за останні пів року, – Тімоті Снайдер

Морська перемога України в Чорному морі – найбільший здобуток ЗСУ за останні пів року, – Тімоті Снайдер

Автор: Марина Поліщук 04 Декабря 2023 17:40

Морська перемога в Чорному морі – це найбільший здобуток Збройних сил України за останні 6 місяців. І цей факт чомусь залишився практично непоміченим серед західних ЗМІ, які останнім часом поширюють тезу про відсутність значного прориву українських сил.

Про це повідомив американський історик, професор Єльського університету Тімоті Снайдер у свіжому випуску подкасту видання Telegraph від 2 грудня.

«Деякі репортери висвітлювали це, але загалом це пройшло повз людей, тоді як у тому, що насправді сталося, є щось значуще, а саме – ця морська перемога», – сказав Снайдер.

Він додав, що українцям, «на загальний подив», вдалося стримати Чорноморський флот і власними силами відкрити коридор для комерційної торгівлі зерном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зерновий коридор у Чорному морі: Україна отримає військові кораблі для охорони суден та гроші на відбудову портів

Нагадаємо, що «зернова ініціатива», створена у 2022 році завдяки угоді між Україною, Туреччиною, ООН та Росією, припинила своє існування з 18 липня цього року. Тоді країна-агресор самовільно вийшла з угоди й відтоді атакує портову інфраструктуру півдня України. Незважаючи на це, нам вдалося власними силами створити свій зерновий український коридор у Чорному морі для експорту агропродукції з портів Одещини.

За даними Адміністрації морських портів України, починаючи від 8 серпня 2023 року, коли почав працювати Український зерновий коридор, станом на кінець листопада вже 160 суден експортували близько 4,3 млн тонн агропродукції. При цьому ватажообіг тільки між країнами Азії та портами «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» складає близько 2,6 млн тонн вантажів.

Як повідомляла «Гривна», деокупація Кінбурнської коси дозволить залучити до зернового коридору порти Миколаївщини, Очакова, Херсона

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів