Херсонські фермери розмістили підбиту росіянами техніку на польському кордоні

Херсонські фермери розмістили підбиту росіянами техніку на польському кордоні

Автор: Іван Підлісний 23 Февр. 2024 09:20

Протести на польському кордоні тривають. У відповідь на них херсонські фермери розмістили поблизу пункту пропуску Угринів підірвану росіянами сільськогосподарську техніку. 

На згорілих комбайнах, тракторах та вантажівках розміщені таблички із назвами населених пунктів Херсонської області, які тривалий час перебували під російською окупацією, а зараз регулярно знаходяться під ворожими обстрілами. Таким чином аграрії хочуть продемонструвати польським мітингувальникам, які перекрили кордон, якою ціною українці отримують зерно в час російської агресії. 

Серед розстріляної аграрної техніки є трактори, обприскувач, вантажівка ГАЗ-53 і комбайни з деокупованих територій Херсонської області. Наприклад, трактор К-701 наданий підприємством, яке знаходиться на території Білозерської селищної громади. Господарство було в окупації з березня по листопад 2022 року. Окупанти знищили фактично всю техніку, вкрали врожай. Від ворожих обстрілів на території підприємства залишились лише руїни та воронки від снарядів. Прямі збитки цього підприємства склали близько 5 млн євро. Як заявили в Міністерстві аграрної політики, підбита окупантами техніка стоятиме поблизу польського кордону до кінця березня.

Нагадаємо, що з 20 лютого польські фермери посили акції протесту проти ввезення та транспортування українського зерна. Учасники мітингів перекрили залізницю та розсипали збіжжя з вантажного вагону на колії. 

Наразі заблокованим для вільного руху вантажівок є "Ягодин – Дорогуськ", "Угринів – Долгобичув", "Устилуг – Зосін", "Шегині – Медика", "Рава-Руська – Гребенне" та "Краківець – Корчова". Завдяки послузі "єЧерга" з українського боку кордону немає фізичних черг на виїзд, натомість на територій Польщі на дорозі очікують близько 3 тисяч вантажівок.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Польщі та Єврокомісії із закликом до діалогу через блокування українсько-польського кордону. В свою чергу, очільник уряду Польщі Дональд Туск заявив, що Польща внесе прикордонні пункти пропуску та ділянки автомобільного і залізничного сполучення до переліку об'єктів критичної інфраструктури, що дозволить розблокувати кордон для постачань в Україну зброї та гуманітарної допомоги.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів