Миколаївські волонтери переобладнують човни для евакуації поранених з лівобережжя Херсонщини (фото)

Миколаївські волонтери переобладнують човни для евакуації поранених з лівобережжя Херсонщини (фото)

Автор: Марина Поліщук 07 Апр. 2024 14:20

Миколаївський благодійний фонд «Відновлення півдня України» займається переобладнанням транспорту для евакуації поранених бійців з фронту. Зокрема, для захисників на Херсонському напрямку благодійники переоснащують човни, а на східному напрямку – автомобілі. Це – лише частина діяльності фонду, але дуже важлива.

Працюють миколаївські благодійники у тісній співпраці з британським фондом Mission Ukraine. Ось лиш декілька повідомлень зі сторінок фонду та його директора Єгора Вишнякова у фейсбуці:

23 листопада 2023 р.: «Разом з фондом Mission Ukraine розпочали нову програму по переобладнанню човнів у медичні евакуатори. Впевнені, це пришвидшить просування наших військ на південному фронті та збереже не одне життя наших воїнів. Перший човен вже передано для виконання завдань з евакуації».

9 грудня 2023 р.: «Нещодавно закінчили наймасштабніший наш проект з побудови медичного евакуатора великої місткості. За базу взяли автомобіль Toyota hilux, залишили кабіну та раму, все інше зробили з нуля, підсилили підвіску. Працювали більше місяця. Постійно спілкувалися з медиками та намагалися виконати усі їх побажання. Як і попередні проекти, цей був виконаний за кошти наших британських колег з фонду Mission Ukraine».

17 січня 2024 р.: «Ще один, п'ятий човен, переобладнали, полагодили та передали військовим. Хай допомагає у просуванні наших військ на Херсонському напрямку».

18 лютого 2024 р.: «За минулий місяць ще 6 човнів були переобладнанні, відремонтовані, пофарбовані та передані військовим на Херсонському напрямку. Це продовження плідної співпраці з британськими волонтерами з Mission Ukraine. Велика подяка нашим британським друзям!»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ в Кринках потрібні човни: херсонський волонтер шукає їх по всій Україні

Для евакуації поранених військовослужбовців з лівого берега Херсонщини миколаївські волонтери переробляють човни, привезені з Британії.

«Іноді знімаємо пости, переносимо кермо, щоб збільшити простір. Робимо технічний огляд двигунів, поточний ремонт. Трейдери теж приходять не в дуже гарному стані, лагодимо», – розповів Єгор Вишняков у коментарі «Суспільному».

Так само й автівки – як їх удосконалити для евакуації поранених, благодійники радилися з медиками. Загалом протягом року переробили понад 30 машин-евакуаторів.

«Знімаємо задній ряд сидінь, вивільняємо простір для постраждалих. Тут майже два метри, залежно від моделі автівок. Розбираємо і виварюємо заново конструкцію, зашиваємо алюмінієм, тому що це максимально гігієнічно. Прохання було, щоб це милося, щоб кров не потрапляла», – розповідає директор фонду «Відновлення півдня України».

За словами Єгора Вишнякова, перероблені для евакуації поранених машини переважно відправляють на східний напрямок.

«Були випадки, коли біля машин були прильоти, і цей алюміній, звісно, це не броня, але внаслідок того, що він пластичний, тягучий, то дуже непогано тримає ударну хвилю. Коли скло розлітається, ця капсула більш-менш допомагає зберегти життя тих, хто там всередині», – зазначає волонтер.

Після того, як закінчуються роботи з переоснащення автомобіля чи човна, британські волонтери доставляють транспорт військовим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як форсували Дніпро й закріплювались на лівому березі - командир розкрив деталі спецоперації ЗСУ на окупованій Херсонщині

На світлинах: переобладнані човни та автівки для евакуації поранених українських захисників. Фото: Фейсбук/БФ «Відновлення півдня України» та Єгор Вишняков

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів