Миколаїв зазнав збитків від російської агресії щонайменше на 852 млн євро – пошкоджено понад 80 тисяч споруд

Миколаїв зазнав збитків від російської агресії щонайменше на 852 млн євро – пошкоджено понад 80 тисяч споруд

Автор: Марина Поліщук 21 Декабря 2022 09:00

Російські окупанти завдали Миколаєву збитків на суму 852 млн євро – це попередня цифра, зазначає пресслужба міської ради. Як саме міська влада фіксує пошкодження, завдані ракетними атаками армії РФ, розповів мер Миколаєва Олександр Сєнкевич. 

16 грудня під час презентації «Звіту з оцінки збитків та ключових потреб Миколаєва» він розповів, що місто фіксує руйнування за допомогою технології ГІС – геоінформаційної системи.

«Останні три роки Миколаїв разом з компанією SoftPro розробляв сучасну геоінформаційну систему. Простими словами, це карта міста з високою деталізацією, на яку потім накладаються різні «шари» з потрібною інформацією. Наприклад, стан та вік комунікацій, будівлі, вежі мобільного зв'язку тощо. Саме з допомогою ГІС ми фіксуємо пошкодження, завдані місту атаками російських терористів», – зазначив Сєнкевич.

Як відомо, у відбудові Миколаєва зголосилася взяти участь Данія. Міський голова каже, що коли почалася тісна співпраця з урядом цієї країни, миколаївські посадовці попросили профінансувати розробку додаткового «шару» ГІС з даними про руйнування.

«Якщо накласти на місто уявну сітку, можна побачити, що майже в кожну «клітинку» стріляли. До прикладу, Центральний та Заводський райони. Тут немає жодного військового об'єкту. Спальні райони, ринки, старий центр міста. Це доводить, що росіяни не мали на меті ніякої демілітаризації. Виключно геноцид населення. Більш того, 40-50 ракет, які туди впали, це касетні, заборонені снаряди, головна мета яких – знищення людей», – розповів Олександр Сєнкевич.

Здобутки Миколаєва на цьому етапі подальшого відновлення міста прокоментували організатори проєкту «Росія заплатить» Київської школи економіки. 

ДОВІДКА. Проєкт «Росія заплатить» веде роботу по двох напрямках. Перший стосується методології, збору даних, продукування звітів про збитки. До речі, останній звіт свідчить, що загальна цифра прямих збитків від війни в Україні вже становить майже 136 млрд доларів. Другий напрямок – активне використання супутників, дронів, щоб оцифрувати всі пошкоджені райони та допомогти верифікувати й доповнити інформацію, яка збирається містами.

«Хочу відзначити, що Миколаїв – серед лідерів з точки зору цифрової готовності до такої роботи. На жаль, така ситуація не всюди. Мета нашого проєкту – надати якісну аналітику та виконати перевірку, допомогти знайти помилки ручного введення інформації, що буває в умовах війни. І звичайно, ми хочемо мати якісну доказову базу як для потенційних судів проти військового агресора, так і для компенсації збитків, завданих містам, бізнесу, громадянам. Крім того, така інформація стане базовою для створення планів післявоєнного відновлення», – повідомив керівник проєкту «Росія заплатить» Максим Нефьодов

Експертам проєкту вже вдалося ідентифікувати 43% тих споруд, щодо яких Миколаїв збирав дані від початку вторгнення РФ. За деякими категоріями цифра доходить до 90% – це стосується адмінбудівель чи великих об'єктів. Оцифрували всі споруди в місті – це понад 80 тисяч об'єктів.

Максим Нефьодов зазначив, що за розрахунками, які виконувала міська влада, загальна оцінка збитків в цілому сягає близько 852 млн євро.

«Це ті дані, які зібрало місто та оцінив наш проєкт. Із них на супутникових знімках видно пошкоджених об'єктів приблизно на 220 млн євро. Що входить до різниці: фронтальні, фасадні пошкодження багатоповерхівок, які неможливо побачити на знімку згори. Втрати бізнесу, адже велику частину руйнувань, втраченого обладнання фізично не можна ідентифікувати таким методом. Крім того, є об'єкти, які ще не входять до геоінформаційної системи. Наприклад, деякі категорії мереж, які оцінювали окремо за даними профільних міністерств», – розповів керівник проекту «Росія заплатить».

За його словами, найбільше постраждав житловий фонд, так само, як і по всій Україні. Збитки від пошкоджень у Миколаєві складають майже 400 млн євро. Загальна площа зруйнованого житла – приблизно 360 тисяч кв м.

У розрізі галузей:

- у соціальній сфері пошкоджені 4 об'єкти;

- у галузі освіти – 98 об'єктів на загальну суму 45 млн євро. Ці цифри підтверджені Міністерством освіти України;

- охорона здоров'я – 26 млн євро збитків. Це лише те, що видно на фото. Загальні збитки сягають біля 200 млн євро, бо лікарня – це не тільки будівля, яку видно згори, а також вартісне обладнання;

- спорт – оцінка збитків становить 11 млн євро;

- адмінбудівлі, зокрема, обласна державна адміністрація – 12 млн євро. Нагадаємо, будівлю Миколаївської ОДА планують знести;

- ЖКГ, водо- і теплопостачання – величезна проблема через перебитий водогін. Мережі руйнуються, і де-факто можна вважати всю початкову вартість активів водоканалу такою, що треба замінити. Так само руйнування теплових мереж – 26 котелень, 5 ЦТП. Це лише те, що можна побачити. Збитки щонайменше 14 млн євро;

- збитки підприємств – майже 300 млн євро. І це без урахування портів та стивідорів, які треба оцінювати окремо;

- енергетична інфраструктура – близько 9 млн євро.

Остаточна цифра буде відома лише після підготовки плану відновлення міста.  

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Віталій Кім: «Майже 90 відсотків жителів Миколаєва повернулися, також маємо 30 тисяч переселенців з Херсона» (інтерв’ю)

На Миколаївщині відновлюють роботу заводи з переробки томатів, доля таких заводів на Херсонщині – невідома

Миколаївський порт планують реконструювати для участі в зерновій угоді

Відбудова мостів, підірваних при обороні Миколаєва: на ще одну переправу потрібно 220 мільйонів гривень

Imagine Dragons зняли кліп у зруйнованому окупантами селі на Миколаївщині (відео)