«Мерія мала б це роз'яснити людям» – очільник Одещини висловився про щоденні мітинги в Одесі
Фото: Суспільне Одеса

«Мерія мала б це роз'яснити людям» – очільник Одещини висловився про щоденні мітинги в Одесі

Автор: Марина Поліщук 09 Сентября 2023 18:55

В Одесі тривають щоденні мітинги під стінами міської ради – одесити вимагають від чиновників спрямувати бюджетні кошти на потреби ЗСУ, а не на ремонти будівлі суду та реконструкцію фасаду театру. 9 вересня знову відбувся протест – місцевих жителів обурило, що мерія все ж таки уклала договір з переможцем скандального тендера на ремонт Київського райсуду на суму понад 100 млн гривень. Також у місті призначили новий тендер, на придбання декоративних дерев на 6 млн грн. 

Чи потрібно під час дії воєнного стану виділяти такі значні кошти на реконструкцію райсуду чи театру замість того, щоб спрямувати ці гроші на потреби Сил оборони, – прокоментував голова Одеської ОВА Олег Кіпер в інтерв’ю «Суспільному».

«Скажу як прокурор, наскільки мені відомо, там (у Київському райсуді, – ред.) планують добудувати конвойну кімнату. Засуджені чи заарештовані – це також люди, ми живемо в демократичній державі. Ми маємо забезпечувати їхні права.

Щодо доцільності, то я до цього часу не зрозумів, скільки там виділяється грошей. Мер називає одну суму, на комісії звучить інша. Ще й цей тендер був відіграний задовго до початку повномасштабної війни. Їм треба сісти, розібратися, що та куди вони виділяють. Якщо буде рішення добудувати, то вперед. А якщо це якийсь захід на 5%, тоді треба ухвалити кардинально інше рішення. Треба мати, мабуть, характер, силу волі, а не торгуватися. Або ти йдеш до кінця, кажеш: "Ні, ми будуємо у тому суді".

З професійної точки зору, скажу, що така конвойна кімната має бути. Якщо приводять 10-15 людей, то їх десь треба утримувати. Є умови утримання, умови проходження у справах, розділення підсудних. Суди не можуть це роз'яснювати, але мерія мала б це роз'яснити людям.

Щодо іншого об’єкта, Театру юного глядача, я сказав проводити роботи. Там балкони падають, дах протікає. А якщо на якусь дитину щось упаде? Що тоді? Скажуть, чому ми не провели тендер. Відходьмо від подвійних стандартів», – прокоментував Олег Кіпер.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів