Медики у тимчасовій окупації продовжать отримувати українські зарплати

Медики у тимчасовій окупації продовжать отримувати українські зарплати

Автор: Євген Веселов 30 Янв. 2023 13:20

73 медичні заклади, які працюють в окупації на території Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонської областей, подали документи до Національної служби охорони здоров’я України щодо отримання фінансування.
У 2023 році до Програми медичних гарантій додано новий пакет «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке знаходиться на території, яка перебуває в тимчасовій окупації». Претендувати на нього можуть медичні заклади що перебувають на тимчасово окупованих територіях, відповідно до наказу Мінреінтеграції, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Пакет дасть можливість виплатити зарплату медичним працівникам у лікарнях, які знаходяться на тимчасово окупованих росіянами територіях.

«Наша позиція щодо медиків, які зараз працюють на територіях, що перебувають в тимчасовій окупації – незмінна. Це українські лікарі та медичні сестри. Вони рятують життя та лікують українських пацієнтів. Отже, вони мають отримувати українську заробітну плату. Україна своїх не залишає», – зазначив міністр охорони здоровя Віктор Ляшко.

Наразі Національна служба здоров’я продовжує процес контрактування медзакладів, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, свої пропозиції подали 73 медичні заклади, які працюють в окупації на території Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонської областей.

«Наразі ми тримаємо зв’язок з левовою часткою медичних закладів, що перебувають в тимчасовій окупації. У 2023 році кожному медзакладу, з керівництвом якого встановлено належний зв’язок і який укладе контракт із НСЗУ, будуть перераховуватися кошти у розмірі місячного фонду оплати праці», – додав міністр охорони здоров’я.

Нагадаємо, напередодні уряд встановив базову заробітну плату медикам на рівні не менше ніж 13 500 гривень для медичної сестри та не менше ніж 20 000 гривень для лікарського складу.

Як стало відомо, на тимчасово окупованій території лівобережної Херсонщини окупанти закривають лікарні у так званій 15-ти кілометровій зони. Росіяни все більше загострюють гуманітарну ситуацію, перекриваючи населенню доступ до медицини. Вони масово закривають для цивільних лікарні, перепрофілюючи їх на військові шпиталі, із деяких медзакладів вивозять обладнання. У результаті смертність серед населення суттєво зростає...

Для лікування своїх військових російські окупанти використовують не лише медичні заклади захоплених населених пунктів Херсонщини, які вже переповнені, а й обладнують дитячі садочки під польові шпиталі.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів