Літні розваги в одеських фонтанах: дитячі ігри межують з небезпекою

Літні розваги в одеських фонтанах: дитячі ігри межують з небезпекою

Автор: Дарина Лапіна 10 Июня 2024 15:30

Жителям українського півдня важко уявити літо без відпочинку на воді. Швидкий та безперешкодний доступ до моря чи річки раніше був рутинною справою для південців, таким же природнім, як щоденні прогулянки в горах для закарпатців.

Зараз же доступ до водойм, зокрема до чорноморського узбережжя, у багатьох місцях є обмеженим або й зовсім закритим. Під забороною і купання у фонтанах Одеси, однак встановлені правила не в змозі зупинити дітей, що відчайдушно прагнуть погратися у воді під час літньої спеки.

Бризкаються, купаються і навіть пірнають – розваги одеських підлітків та малечі цієї суботи потрапили у фотооб’єктив «Гривни». Поплюскатись у фонтані прийшли як старшокласники, так і молодші дітки. Для декого, судячи з мокрих футболок і шортів, це було спонтанним рішенням, та була малеча, що прийшла до фонтану підготовленою – у купальниках. Проте весело було всім учасникам, про що свідчили радісні викрики та сміх.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Офіційно – один пляж, неофіційно – чимало: як почався курортний сезон в Одесі

Однак подібні розваги все ж несуть у собі й певну небезпеку. Зокрема, у фонтані точно не бажано пірнати з головою, адже до води комунальні служби додають спеціальні реагенти, що запобігають цвітінню.

Як зазначено в численних повідомленнях Одеської міськради, купатися у фонтанах заборонено взагалі, і це правило стосується не тільки людей, а й домашніх улюбленців. Причин заборони декілька: це й вищезгадана хімічна обробка води, і випадки пошкодження обладнання, через що фонтани припиняють свою роботу.

До слова, пошкоджене майно громади міста та печіння в очах від занурення у фонтанну воду – не найстрашніше, що може трапитися під час подібних розваг. Свідчення тому – трагедія, що сталася в Одесі минулої п’ятниці, за день до того, як ми зробили ці фото. 

Увечері 7 червня у сквері 7-ї станції Великого Фонтану загинув 13-річний хлопчик, а його друг травмувався.

Як встановили поліцейські, двоє підлітків бавилися в неробочому фонтані: забралися на його верхню бетонну конструкцію, яка під час гри дітей обвалилася. Одна дитина отримала тяжкі тілесні ушкодження, від яких загинула на місці, друга – травмувала палець на руці, повідомили в пресслужбі Нацполіції Одеської області.

Причину смерті підлітка встановить судово-медична експертиза.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жертви води: у Миколаєві на пляжі потонув чоловік, на Одещині – дитина

Фото: Гривна.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів