На окупованих територіях Херсонщини заміщують місцеве населення, яке виїжджає. Приїжджають російські громадяни з Далекого Сходу, Сибіру, Крайньої Півночі, Північного Кавказу. Вони селяться, купують квартири, отримують так звані «націоналізовані квартири».
Про це «Громадському радіо» розповів заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.
«Вже помітна частка населення — це люди, які приїхали з Росії. Вони кажуть, що їм добре, вони будуть там жити», – зауважив Данилов.
З його слів, в умовно тилових населених пунктах – Скадовську, Чаплинці, Каланчаку, Генічеську, Новотроїцькому окупанти підтримують комунальне господарство для того, щоб їхня адміністрація та їхні військові могли нормально там жити.

Окупанти витісняють автентичне населення і намагаються замінити його своїми громадянами. Та ось, коли тимчасово окуповану територію звільнять, то що робити з цими людьми?
«Звичайно — відправляти додому. Вони приїхали як окупанти. Ці люди чітко знають, що вони знаходяться на завойованій території», – підкреслив Сергій Данілов.
Раніше «Гривна» повідомляла, що на лівобережжі Херсонщини окупанти активно мародерять та “пакують речі”.










