Кринки: плацдарм розширюється – аналіз ситуації на лівобережній частині Херсонщини
Ілюстративне фото: Генштаб ЗСУ

Кринки: плацдарм розширюється – аналіз ситуації на лівобережній частині Херсонщини

Автор: Марина Поліщук 24 Апр. 2024 12:40

Процес розширення плацдарму Сил оборони України на лівому березі Дніпра розпочався понад рік тому. І хоча російські окупанти не припиняють атакувати позиції українських захисників поблизу села Кринки, титанічними зусиллями нашим оборонцям вдається розширювати плацдарм.

У ранковому зведенні Генштабу за 24 квітня зазначається, що ворог атакував наші позиції за допомогою авіації.

«На Херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру витіснити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра. Так, протягом доби здійснив за підтримки авіації 3 безуспішні атаки на позиції наших військ в районі населеного пункту Кринки Херсонської області», - повідомляє Генштаб ЗСУ.

Американський інститут вивчення війни, посилаючись на так званих російських «воєнкорів» зазначає, що армія ворога активізувала наступальні операції в Кринках.

«Повідомляється, що ймовірні частини російської 61-ї окремої морської піхотної бригади (Ленінградський військовий округ, колишній Північний флот) діють поблизу річки Дніпро на Херсонському напрямку», - ідеться у звіті ISW за минулу добу.

Більше детально ситуацію біля села Кринки проаналізував військовий оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко. Він нагадує, що минуло трохи більше року відтоді, як лівому березі Дніпра розпочався процес розширення плацдарму Сил оборони України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як форсували Дніпро й закріплювались на лівому березі - командир розкрив деталі спецоперації ЗСУ на окупованій Херсонщині

«Кринки - це саме та локація, що якнайкраще демонструє те, на що здатні російські війська за наявності домінуючої компоненти, але в умовах протидії нестандартних рішень з боку супротивника», - пише Коваленко у своєму телеграм-каналі.

За словами військового експерта, наразі Росія сконцентрувала на Херсонському напрямку виключно підрозділи десантників, які «звикли вистрибувати з транспорту, що рухається в повітряному просторі, з вигуком "Гойда!"».

«Окремо хочу зазначити, що лівобережна Херсонщина – це зона відповідальності найчисленнішої групи ворожих військ у зоні бойових дій – “Дніпро”. На сьогодні угруповання “Дніпро” це:

- особовий склад –130 тис.;
- танки – близько 700 одиниць;
- ББМ – близько 2000;
- ствольна артилерія – близько 1100;
- РСЗВ – 250 одиниць.

І весь цей потенціал так і не зміг взяти під свій контроль Кринки, які, начебто як, за заявами Путіна, Шойгу з посиланням на Теплинського, що сидить на трьох стільцях, були під “контролем” росіян ще 20 лютого!» – пише Олександр Коваленко.

Він наголошує, що протягом минулого місяця українські захисники не тільки змогли утримати плацдарм, а й розширити його!

«У середині лютого Сили оборони України розширили плацдарм від приватної забудови до музею Остапа Вишні. До кінця березня титанічними зусиллями, у максимально несприятливих умовах наші підрозділи вийшли на захід від музею до теплиць.

Плацдарм розширюється. Якими силами і якою ціною? У свободи ціни немає, є лише пам'ять та пошана тим, хто її заплатив. На століття», – заначив оглядач.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розстріл полонених українських бійців біля Кринків: хто віддав наказ та як ідентифікують убитих 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів