Колаборанти Новоолександрівського ліцею Нижньосірогозької громади похизувалися «здобутками» на росТВ
Фото: скріншоти відео пропагандистів

Колаборанти Новоолександрівського ліцею Нижньосірогозької громади похизувалися «здобутками» на росТВ

Автор: investigator.org.ua 28 Мар. 2023 14:20

Колаборантка Олена Видра – чинна директорка Новоолександрівського ліцею Нижньосірогозької територіальної громади, яка пішла на співпрацю з російськими окупантами, стала героїнею сюжету кремлівського телеканалу «Россия-1». 26 березня зрадниця розповіла московським пропагандистам, як вона «героїчно врятувала» барельєф з радянськими солдатами. Ще вона похизувалася «відновленням» роботи навчального закладу, при тому що «навчанням» дітей тут займаються люди без педагогічної освіти, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

В сюжеті російського державного телеканалу Олена Видра розповіла, що «врятувала» від декомунізації кольоровий барельєф із зображенням 65 радянських солдатів, розташований у приміщенні Новоолександрівського ліцею. За словами колаборантки, вона замаскувала його білою штукатуркою, а тепер хоче відновити. 

У сюжеті також показали двох «співробітниць» ліцею, які не мають педагогічної освіти. «Учительками» початкових класів тут працюють колишня бухгалтерка Катерина Маркелова та випускниця цього ж ліцею Владислава Коваленко, яка закінчила заклад у минулому році. 

Пропагандисти розповідають в сюжеті про те, що російську мову в Новоолександрівському ліцеї тепер «вивчають» з першого класу, але діти плутають букви і та и, а сама російська дається їм дуже важко. Показали також і їдальню ліцею, яку відремонтували за кошти громади та іноземних донорів незадовго до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Про співпрацю з російськими окупантами директорки ліцею Олени Видри стало відомо ще в жовтні минулого року. 16 березня вона зареєструвала свій заклад у російському державному реєстрі під назвою «Государственное бюджетное учреждение Херсонской области «Новоалександровская школа Нижнесерогозского муниципального округа». У російських реєстраційних документах вказано, що Видра отримала громадянство РФ.

«Олена Видра завжди була гнилою. Завдяки грошам свого чоловіка-фермера вона, по суті, «купила» собі посаду директорки ліцею, однак виконувати свої обов’язки ніколи не вміла і не хотіла. Весь час вона була то на лікарняному, то десь відпочивала. На роботу вона приходила виключно для того, щоб «втюхати» старшокласницям, батькам учнів і своїм підлеглим косметику, якою торгувала. Навіть модернізацією ліцею вона не хотіла займатися. Зробити це вдалося завдяки зовсім іншим людям», – розповіли ЦЖР жителі Новоолександрівки Генічеського району.

Нагадаємо, окупанти спромоглися відкрити лише 3 школи з 14, які діяли в Нижньосірогозькій громаді на початок війни.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

«Шериф» Старої Збур’ївки: «Окупанти оголосили мене терористом номер два та влаштували справжнє полювання»

Оголошено вироки ще двом колаборантам – жителям Станіслава та Правдиного

«Ми вдягали вишиванки і "вишивали" перед окупантами – мозолили їм очі». Історія спротиву херсонки

Полуницю з окупованої Нової Каховки везуть у Рязань

Юрій Антощук: «Херсонщина довгий час буде максимально депресивним регіоном. Сподіваюся, що помиляюся» (інтерв’ю)