У Нижньосірогозькій громаді окупанти відкрили три школи, проводять там п’яні застілля і погрожують батькам

У Нижньосірогозькій громаді окупанти відкрили три школи, проводять там п’яні застілля і погрожують батькам

Автор: Марина Поліщук 23 Янв. 2023 13:00

Російські окупанти спромоглися відкрити в Нижньосірогозькій громаді Генічеського району на окупованій частині Херсонщини три навчальні заклади й набрати до них близько 200 учнів. Але крім незрозумілого «навчання», вони влаштовують там п’яні застілля і грабують приміщення, вивозячи в невідомому напрямку шкільне майно. А батькам погрожують відібрати дітей і насильно вивезти їх до Криму.

Як пише Центр журналістських розслідувань, посилаючись на власні джерела, відкрити три заклади загальної середньої освіти із 14, які дають на території Нижньосірогозької селищної ради, окупантам вдалося лише наприкінці листопада 2022 року.

Першими «відновили» свою роботу ліцеї в Верхніх Сірогозах і Новоолександрівці, а трохи згодом – і опорний ліцей в Нижніх Сірогозах. Нижньосірогозький опорний ліцей погодилася «очолити» колаборантка Оксана Величко, а Верхньосірогозький ліцей – учитель фізики та інформатики Валентин Войтенко. У Новоолександрівському ліцеї впроваджувати «російські навчальні програми» погодилася сама директорка ліцею Олена Видра.

Найбільш активним серед місцевих колаборантів-освітян виявився саме Войтенко Валентин Павлович, 11 лютого 1968 року народження.


Колаборант Валентин Войтенко (у центрі) Фото: nsirogozy.city

«Войтенко відомий також як воїн-«інтернаціоналіст». Від перших місяців окупації він почав тероризувати своїх колег-учителів, схиляти їх до співпраці. Він пропонував гауляйтеру Нижньосірогозького «району» Петру Збаровському повністю «вирубити» інтернет, аби діти не могли навчатися онлайн в інших школах. До речі, Верхні Сірогози завжди були «червоними» і мали прокомуністичні настрої. У місцевому ліцеї донедавна всі предмети викладали російською. Однак навіть тут Валентину Войтенку не вдалося знайти достатню кількість зрадників, щоб відкрити заклад», – розповідали місцеві жителі Центру журналістських розслідувань у жовтні минулого року.

Зрештою, ліцеї у Верхніх Сірогозах, Новоолександрівці та Нижніх Сірогозах окупанти все-таки відкрили. Загарбники навіть знайшли для них приблизно 200 учнів. Значна частина з них – це діти місцевих колаборантів. Сюди батьки їх звозять на «навчання» із навколишніх сіл і навіть із сусідньої Іванівської громади. 

«Дітей вранці привозять в школу. Приймають і віддають батькам лише після пред’явлення паспорта та не відпускають їх протягом усього дня. Навіть якщо дитина захворіла, вийти їй за межі школи заборонено. В останні тижні окупанти почали тероризувати батьків і вимагати, щоб усі місцеві діти відвідували захоплені школи. А «директорка» Новоолександрівського ліцею Олена Видра навіть погрожує батькам насильно вивезти всіх учнів до Криму. Так і каже: «Прийдуть діти вранці, я їх посаджу в шкільний автобус, і ми поїдемо. А ви потім їдьте до Криму і шукайте, де вони», – розповіли стривожені жителі Нижньосірогозької громади.


Олена Видра, колаборантка

За їхніми словами, «навчає» дітей в захоплених закладах освіти незрозуміло хто. Приміром, серед усіх «вчителів» фейкового Нижньосірогозького опорного ліцею лише один має педагогічну освіту. Це вчитель фізкультури, колаборант Татаринцев Валерій Володимирович, 11 березня 1976 року народження.

Він же виступив тамадою на п’яному застіллі в стінах цього ліцею наприкінці грудня 2022 року. Попри запроваджений окупантами «сухий закон», призначені ними «працівники» закладу полюбляють у самому навчальному закладі розпивати спиртні напої, веселитись і знімати свої дорослі розваги на відео. 


Колаборант Валерій Татаринцев – єдиний учитель з педагогічною освітою в захопленому Нижньосірогозькому ліцеї. Фото: соцмережі

Подібні п’янки влаштовують і російські військові, які перетворили частину приміщень Нижньосірогозького опорного ліцею на свою казарму. 

«Вони там їдять, п’ють і випорожнюються просто під себе. А днями вони пограбували приміщення ліцею і вивезли майно в невідомому напрямку. Під класи вони переобладнали частину одного з корпусів. Тим більше, що дітей їм тут вдалося набрати зовсім небагато», – розповіли жителі Нижніх Сірогоз.


П'яне застілля в Нижньосірогозькому ліцеї. Тамада – Валерій Татаринцев

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів