Колаборант з Нової Каховки намагається врятувати свій бізнес

Колаборант з Нової Каховки намагається врятувати свій бізнес

Автор: novakahovka.city 09 Май 2023 17:55

Відомий колаборант з Нової Каховки, власник проєктно-будівельної фірми «Олеся» Валерій Сєров перереєстровує свій бізнес на сина. Про це свідчать дані ресурсу YouControl, пише Novakahovka.City.

Операція «Перереєстрація»

Так, з 5 травня бенефеціаром ТОВ «Олеся» значиться його син Сєров Сергій Валерійович. Йому належить 100% статутного фонду в розмірі майже 291 тисячі гривень. У власності компанії значиться 7 об'єктів нерухомості, 6 земельних ділянок, 51 транспортний засіб. Товариство має 12 ліцензій на свою діяльність. Основним видом діяльності є 41.20 «Будівництво житлових і нежитлових будівель».
Сам Сєров-старший значиться в реєстрі як підписант. Тобто залишив собі право підписувати документи.

Так само ТОВ «Олеся» значиться на обліку в Державній службі статистики та Головному управлінні Державної податкової служби в Херсонській області, Автономній республіці Крим та Севастополі й Новокаховській ДПІ.

Та от халепа: ТОВ (ООО) «Олеся» (директор – Сєров Валерій Анатолійович 1947 року народження) уже з 2 грудня 2022 року зареєстроване в російській податковій. Загалом, згідно з російськими реєстрами, на початок березня 2023 року в Новій Каховці окупанти зареєстрували трохи більше 100 юросіб - приватних фірм та деяких комунальних підприємств, захоплених окупантами. Насправді їхня кількість щомісяця зростає.

Етапи великого шляху

Нагадаємо, Валерій Сєров протягом тривалого періоду очолював ВАТ «Новокаховський завод залізобетонних конструкцій» (діяльність якого припинено), був засновником та керівником ОК «ЖБК "Мрія НК"», ТОВ «Система-Майстер», ТОВ «Олеся» та ТОВ «Тенісно-спортивний клуб "Нова Каховка"».

Після повномасштабного вторгнення Росії пішов на добровільну співпрацю з окпантами, надавши їм приміщення для базування та розміщення складів. Також компанія допомагала окупантам у відновленні їхніх об'єктів, зокрема, мостів у Херсонській області, та виготовляла захисні бетонні укріплення. Кілька разів фірма відновлювала міст через греблю Каховської ГЕС в Новій Каховці. На початок війни в компанії працювали близько 470 людей.

2 липня 2022 року Валерій Сєров давав інтерв’ю федеральному агентству новин «РИА- ФАН», під час якого заявив, що в результаті обстрілів Нової Каховки «з боку Збройних сил України» було пошкоджено підприємство ТОВ «Олеся». Валерій Анатолійович заявив, що внаслідок удару база підприємства, яка знаходилася на території промислової зони міста, була повністю розбита та згоріла вся техніка.

Скандальний шлейф

Як повідомляв раніше Центр журналістських розслідувань, фірма «Олеся» є одним із найбільших забудовників у Новій Каховці. Як правило, вона виконувала будівельні роботи, замовником яких була інша компанія Сєрова — «Система-Майстер». Обидві фірми, судячи з рішень Новокаховської міськради, отримували в місті привабливі земельні ділянки під будівництво багатоповерхових житлових будинків.

Приміром, у 2015 році ТОВ «Олеся» разом із аудиторською компанією «Фінансові резерви», наближеною до тодішнього секретаря міськради Олександра Лук'яненка, збудували багатоповерхівки в центральній частині міста на місці колишньої вечірньої школи і колишньої будівлі відділу освіти міськради.

А в останні роки в Новій Каховці не вщухали скандали навколо намірів ТОВ «Олеся» побудувати житлову багатоповерхівку в прибережній зоні на місці колишнього готелю «Дружба». Проти цього протестували активісти міста і деякі депутати міськради. Це навіть спровокувало бійку на сесії міськради.

Але за підтримки міського голови Володимира Коваленка Валерій Сєров уперто рухався до своєї мети. І в перші місяці окупації відновив роботи на цьому об'єкті (на фото).

Що ж, мабуть, Валерій Анатолійович усвідомив, що за колаборанство йому рано чи пізно доведеться відповідати. Можливо, з конфіскацією майна. Тому й почав перереєстровувати свій бізнес на сина. Утім, на сайті evocation.info він внесений до списку колаборантів Херсонщини.

Олександр Гунько, Novakahovka.City

На головній світлині: колаборант Валерій Сєров, фото: novakahovka.city

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Оголошено вироки ще двом колаборантам – жителям Станіслава та Правдиного

«Ми вдягали вишиванки і "вишивали" перед окупантами – мозолили їм очі». Історія спротиву херсонки

Полуницю з окупованої Нової Каховки везуть у Рязань

Юрій Антощук: «Херсонщина довгий час буде максимально депресивним регіоном. Сподіваюся, що помиляюся» (інтерв’ю)

Дмитро Ярош: «Агент ГУР обіймав високу посаду в окупаційній адміністрації Херсонщини і був біля Сальдо»