Киш Бабай чи Уес Даде: на ТОТ Херсонщини окупанти скасовують День святого Миколая і нав’язують своїх персонажів

Киш Бабай чи Уес Даде: на ТОТ Херсонщини окупанти скасовують День святого Миколая і нав’язують своїх персонажів

Автор: Марина Поліщук 08 Декабря 2023 16:40

На тимчасово окупованих територіях України російські загарбники скасували святкування Дня святого Миколая. Натомість нав’язують своїх міфологічних персонажів, які тепер буцімто мають вітати дітей. Таким чином Росія продовжує знищення української ідентичності.

Вперше новина про скасування святкування Дня святого Миколая прозвучала кілька днів тому від голови Луганської ОВА Артема Лисогора. Він повідомив, що окупанти скасували свято в усіх закладах освіти захопленої Луганщини. За словами Лисогора, замість цього дітей вітатиме Киш Бабай з Татарстану – цей російський регіон має зване «шефство» над деякими окупованими громадами Луганської області.

Причиною скасування Дня святого Миколая стало те, що, на думку окупантів, це –  суто українське свято.

Розмови про скасування українського свята точаться і на окупованій частині Херсонської області. Зокрема, жителька тимчасово окупованого Каховського району розповіла «Гривні», що місцеві пропагандисти поширюють інформацію, нібито 19 грудня свята Миколая вже не буде.

«Нам теж розповідають про якогось Киш Бабая – мовляв, тепер він повинен вітати наших дітей. З якого дива? Хоч нас і примусили взяти російські паспорти, але ми – українці. Тому до наших дітей як приходив, так і буде приходити лише святий Миколай. Ніяких бабаїв нам не потрібно», – каже жінка, яка живе в селі на окупованій Херсонщині.

Зазначимо, що Киш Бабай – це герой тюркської міфології та татарський казковий персонаж на кшталт Діда Мороза.

Якщо йти за логікою окупантів, то в захоплених містах і селах Херсонської області до дітей замість святого Миколая тепер має приходити мордовський Якшамо Атя, чи адигейський Уес Даде, чи карельський Паккайне, чи бурятський Сагаан Убен.

Нагадаємо, що російським регіонам окупанти роздали «шефство» над окупованими регіонами України. Наприклад, на Херсонщині Генічеським районом «опікується» Адигея, а колишнім Каланчацьким – Мордовія тощо.  

Знищення української ідентичності – це політика Кремля на окупованій частині України. Це, зокрема, і цілеспрямоване витіснення української мови як озна­ки української нації, і зміна демографічного складу населення. Як повідомляла «Гривна», за даними правозахисників, на окуповані території України вже переселилися сотні тисяч росіян. Усе це вкупі, разом зі скасуванням українських свят, є геноцидом народу України, організованим Росією, і країна-агресор має відповісти за ці злочини.

Нагадаємо, що в Україні, згідно зі зміною церковного календаря, День святого Миколая відзначається 6 грудня.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів