Капуста по 3 гривні та інші ціни на овочевому ринку у Великих Копанях: грабунок селян на ТОТ Херсонщини триває

Капуста по 3 гривні та інші ціни на овочевому ринку у Великих Копанях: грабунок селян на ТОТ Херсонщини триває

Автор: Марина Поліщук 14 Май 2024 14:48

На оптовому овочевому ринку в селі Великі Копані на тимчасово окупованій частині Херсонської області сьогодні продають усе – навіть свої, херсонські, баклажани вже є в продажу. Скільки коштують нині овочі, ягоди в окупації та яка їхня вартість для кінцевого споживача?

Агроном Володимир Спільний регулярно на своїй сторінці в YouTube публікує відео, де розповідає про копанівські оптові ціни на овочі. Останній його огляд цін – від 11 травня цього року.

Попри те, що це був суботній день, торгівля не йшла – товар майже не купували, каже Володимир. При цьому пропозицій до продажу було чимало, і ціни різні. Мабуть, тому продавці не скупилися на знижки: окрім основної ціни, називали й нижчу – «щоб забрать». Наприклад, ранні кабачки сорту «Марселла» продавали по 50 російських рублів, а «щоб забрать» – по 30 рублів за кілограм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Утричі дешевше, ніж торік: скільки коштує полуниця в Херсоні, Одесі та в окупованих Великих Копанях

Варто зазначити, що в продажу – переважно молоді овочі. З минулорічного врожаю була лише стара цибуля та старий буряк. При цьому серед пропозицій переважає молода картопля – мабуть, непогано вродила цього року.

«Шикарна і дуже гарна картопля з Маячки. Помідор шикарний – запах стоїть неймовірний, видно, що це наш помідор, свіжачок», – коментує агроном, проходячи між рядами.

Отже, що почім на оптовому ринку у Великих Копанях (ціни в окупаційній валюті, за кілограм):

Скільки це все коштує в перерахунку на українські гривни – точно сказати не можна, оскільки офіційного курсу не існує. Окупаційна влада всіляко намагається витіснити гривні, тож наразі на ТОТ є лише чорний ринок валют. І то ще пошукати треба, хто наважиться обміняти, бо окупанти переслідують таких людей.

Як розповіла «Гривні» жителька окупованого села в колишньому Чаплинському районі, приблизний неофіційний курс – 2 рублі за 1 гривню. Але якщо треба обміняти гривні на рублі, то тоді курс – 1,2 рубля за гривню.

Отже, ділимо всі зазначені вище ціни на 2 – і отримуємо... дуже дешеві овочі, порівняно з цінами на підконтрольній частині України.

Але скільки за ту ж картоплю чи огірки платить кінцевий споживач, і хто насправді заробляє на овочах, вирощених на окупованій землі Херсонщини?

На ринок у Великих Копанях заїжджають фурами, скуповують за копійки наші овочі та везуть до Криму чи далі в Росію. І там уже ціни зростають утричі, а то й іще вище. Володимир Спільний каже, що 11 травня, коли він робив відеоогляд цін, закупщиків було дуже мало. Проте за день-два до того заїхало багато фур, і вони масово вигрібали товар.

Однак і жителі окупованої території Херсонщини купують овочі недешево. За словами тієї ж жінки з колишнього Чаплинського району, в її селі огірки продають сьогодні по 120 рублів. Тобто майже втричі дорожче від мінімальної оптової ціни на ринку в Копанях. Так само недешево коштує і картопля: дрібна – по 130 рублів, крупніша – по 200 рублів за кілограм. А розсада – по 25-30 рублів за один корінець, нарікає жінка на дороговизну.

Отже, на дешевих, здавалося б, херсонських овочах на ТОТ непогано заробляють лише перекупи, гауляйтери та їхнє оточення. А от селянам Херсонщини можна лише поспівчувати – їхня важка праця приносить копійчаний заробіток. При цьому, судячи з повідомлень в окупаційних пабліках, на ринки в Криму їх не пускають. Та й на ринку у Великих Копанях ціни диктують зовсім не вони…  

Кремлівський режим загнав простого фермера з Херсонщини в глухий кут, змушуючи майже задарма годувати окупанта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заява правозахисників: почастішали випадки повернення українців на ТОТ – окупанти погрожують вилучати їхнє житло

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів