Уряд Італії починає фінансування відбудови Спасо-Преображенського собору в Одесі

Уряд Італії починає фінансування відбудови Спасо-Преображенського собору в Одесі

Автор: Марина Поліщук 14 Янв. 2024 08:00

Уряд Італії планує вже до кінця січня перерахувати на рахунки ЮНЕСКО перший транш на відбудову Спасо-Преображенського кафедрального собору в Одесі. Нагадаємо, у ніч на 23 липня 2023 року в будівлю собору влучила російська ракета.

Внаслідок удару частково було зруйновано будівлю храму, перекриття трьох нижніх поверхів, значно пошкоджено внутрішнє оздоблення та ікони.

12 січня мер Одеси Геннадій Труханов зустрівся з очільницею офісу ЮНЕСКО в Україні К'ярою Децці Бардескі. Було обговорено плани на 2024 рік, основне з яких - відновлення Спасо-Преображенського собору та створення майстер-плану щодо історичної частини міста, яка увійшла в зону ЮНЕСКО.

«Було зазначено, що уряд Італії планує вже до кінця січня перерахувати перший транш в розмірі 500 тисяч євро на рахунки ЮНЕСКО для проведення протиаварійних робіт у Спасо-Преображенському соборі Одеси», - повідомила пресслужба міськради.

Зазначається, що паралельно відбуватиметься продовження роботи з консервації історичних будівель, що зазнали ушкоджень. 

Як повідомляла «Гривна», у серпні минулого року спеціалісти підрахували, що відбудова Спасо-Преображенського собору в Одесі може обійтися в понад 200 мільйонів гривень. Тоді свою допомогу в реставрації святині запропонував уряд Італії. Однак без плану відбудови гроші іноземці не квапилися давати.

У жовтні стало відомо, що відновленням собору займатимуться найкращі італійські архітектори.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів