Історія білоруського волонтера, який пережив окупацію, полон і зустрів кохання в Херсоні

Історія білоруського волонтера, який пережив окупацію, полон і зустрів кохання в Херсоні

Автор: suspilne.media 24 Май 2023 14:50

Громадянин Білорусі Валерій Комогоров 9 років живе у Херсоні. Він працював волонтером з 2014-го року та підтримує боротьбу українців за свою незалежність. Чоловік пережив окупацію та полон військ РФ. Після звільнення лишився в місті й продовжив займатися волонтерством, зустрів своє кохання. Його історію розповідає «Суспільне».

«З 2014 року, ми тоді з сябрами приїздили допомагати в гуманітарному плані, тому що багато людей тікали, як переселенці. А 24 лютого я вже принципово нікуди не поїхав, тому що люди в основному не розуміли, як, що і куди. В місті залишались в основному люди похилого віку, потрібна була допомога і моральна, і фізична. Після деокупації залишилися й далі допомагати. І тримати інформаційний фронт», – розказує білорус.

Під час окупації Валерій активізував діяльність у соцмережах. Як він розповів, це було в загальному обсязі 15-18 тисяч людей. Масштабно це почалося ще в окупації, тому що люди повинні були знати, що відбувається.

«Місто було відрізане, не було ні нормального зв’язку, ні засобів масової інформації, щоб висвітлювати реальні події, тому розказували ми, щоб люди знали, що відбувається», – каже волонтер.

Так Валерій познайомився з херсонськими блогерками Оленою Наумовою та Ольгою. Разом почали робити спільні проєкти – проводили стріми, під час яких збирали гроші для допомоги хворим херсонцям, пенсіонерам, багатодітним родинам. Скоро, говорить Валерій зрозумів, що до Олі має почуття.

«Не скажу, що просто як у фільмах – кохання з першого погляду. Ні, якось схоже – просто як щось клацнуло. Так, була співпраця, разом робили стріми, але якось воно пішло, і з таким розгоном, що... те, що маємо на даний час», — розповідає чоловік.

Під час окупації Валерій два місяці був у полоні РФ. За його словами, він схуднув на 24 кілограми, тому що годували коли як.

«Нам давали інколи тушкованку, інколи гречку або макарони з тушкованкою. Коли я був у місті і спав на підлозі, на бетоні, то мені побитим було все одно чи повзає по мені тарган або павук», — говорить Валерій.

Коли російські військові готувалися тікати з міста, в’язнів відпускали, каже Валерій. Так наприкінці жовтня він опинився на волі та дочекався звільнення Херсона. Зараз чоловік продовжує волонтерську діяльність. Говорить, більше працює з військовими на всіх напрямках.

Світлана Білоус, «Суспільне»

На головній світлині: волонтер з Білорусі Валерій Комоголов, фото надав В. Комоголов

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: