Інститут вивчення війни повідомив про можливі успіхи ЗСУ на Херсонському напрямку
на фото: Антонівський міст

Інститут вивчення війни повідомив про можливі успіхи ЗСУ на Херсонському напрямку

Автор: Іван Підлісний 16 Сентября 2023 10:20

Інститут вивчення війни повідомив про можливі успіхи Сил оборони України на Херсонському напрямку. 

Аналітики ISW зазначають, що деякі російські так звані воєнкори скаржилися на те, що українські військові форсували Дніпро 14 та 15 вересня. Також відзначається посилення активності ЗСУ на островах у дельті Дніпра в районі Антонівського мосту. 

"Воєнкори" ворога вважають, що там Збройні сили України готують позиції для майбутнього наступу на лівобережжі Херсонщини, яке тимчасово окуповане росіянами. В ISW зазначають, що у рашистів на лівому березі Дніпра виник дефіцит живої сили та "снарядний голод". 

"Російські сили, ймовірно, не мають живої сили, необхідної для захисту від значного нападу української армії на цій ділянці фронту, враховуючи, що російське командування перекинуло кілька підрозділів з Херсонської області в Запорізьку область. Один російський військовий блогер визнав, що російським силам не вистачає можливостей для проведення власних значних операцій із переправи через річки у цьому районі, зокрема через брак снарядів для артилерійської підготовки", – зазначили аналітики Інститут вивчення війни. 

За інформацією Херсонської ОВА, за минулу добу ворог здійснив 69 обстрілів правобережжя області, випустивши 325 снарядів з різних видів озброєння. По Херсону рашисти випустили 14 снарядів. Російські військові поцілили у житлові квартали та територію підприємства в обласному центрі. В обласній військовій адміністрації повідомили, що жертв та постраждалих внаслідок ворожих атак немає. 

Нагадаємо, що раніше речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк заявила, що ЗСУ працюють над зачищенням прибережної зони, щоб досягнути зниження кількості ворожих обстрілів населених пунктів правобережної Херсонщини. 

Окремо варто додати, що рашисти планують закрити дефіцит живої сили за рахунок цивільного населення лівобережжя області. Окупанти активно агітують жителів захоплених населених пунктів вступати на службу до лав армії рф та росгвардії, відкривають військкомати, роздають повістки та готуються до примусової мобілізації. Про останнє заявили в Генштабі ЗСУ. Наразі рашисти формують так звані загони територіальної оборони, які згодом планують залучити до мобілізаційного резерву. 

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів