Імперські наративи та невідповідність вимогам: конкурс на новий в'їзний знак до Херсонщини провалився

Імперські наративи та невідповідність вимогам: конкурс на новий в'їзний знак до Херсонщини провалився

Автор: Марина Поліщук 04 Июня 2024 14:00

Конкурс на кращий ескізний проєкт в’їзного знака в Херсонську область, оголошений обласною владою, завершився нічим. Роботи, спочатку допущені конкурсним журі у фінал, пізніше самі ж члени журі визнали такими, що не відповідають умовам конкурсу.

Нагадаємо, у березні цього року Херсонська ОВА оголосила регіональний конкурс на новий в’їзний знак у Херсонську область з боку Миколаївської поблизу села Посад-Покровське. Переможця, якому пообіцяли 5 тисяч гривень премії, мали оголосити 31 травня.

Перед цим 9 травня стартувало громадське обговорення: херсонцям пропонували обрати один проєкт із 5-ти запропонованих членами журі. Але в перший же день голосування соцмережі вибухнули негативними коментарями щодо якості представлених на розсуд громадськості проєктів.

І от у понеділок, 3 травня, стало відомо, що конкурс закінчився повним фіаско. На офіційному сайті Херсонської ОВА цього дня з’явилося таке повідомлення:

«Інформуємо про перебіг конкурсу із визначення кращого ескізного проєкту в’їзного знака в Херсонську область.

Згідно з рішенням журі, переможця не визначено. Це аргументовано тим, що подані роботи не відповідають положенню конкурсу, вимогам сьогодення та історичній правді.

Також журі рекомендує провести архітектурний конкурс згідно з Законом України «Про архітектурну діяльність» та Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів, затвердженого постановою Уряду».

Не зовсім зрозуміло, навіщо влада починала громадські обговорення, якщо самі ж члени поважного журі (з їхніми іменами можна ознайомитися тут) визнали, що всі 5 конкурсних ескізів – не такі. А деякі – ще й містять імперські наративи.

Нагадаємо, який вигляд мають ті 5 проєктів, що пройшли до фіналу:

Автор одного з ескізів додав до композиції цифри – 1778, що означають рік заснування Херсона (!), проголошений імператрицею Катериною, тобто – за версією країни-окупанта. На іншому ескізі чітко прописана дата 30 березня 1944 року, коли СРСР «заснував» Херсонську область…

Ось що про це пишуть жителі Херсонщини в соцмережі:

Євгенія: «"1778": рік, коли окупанти "заснували" Херсон на місцях, де вже проживали люди. Тобто власне не заснували, а прийшли й переписали історію. Все, як у 2014-му та 2022-му. […] Який, до дідька, 1778-й, якщо йдеться про ОБЛАСТЬ???? Херсонську область ФОРМАЛЬНО совки "заснували" у 1944-му. Але і цієї дати я б цуралась».

***

Олена: «Краще б оборону копали за ці гроші (( А розробити стелу вже могли б і у іноземних партнерів попросити... Європейців. Щоб нарешті щось було без цієї радянщини з кавунами і колосками (((».

***

Іван: «Я подивився ці ескізи і зробив для себе висновок. Нема з чого вибирати і все якесь совкове жлобство. Можете закидати мене камінням якщо я не правий)))».

***

Ганна: «До тої дати тільки додати слово "губернія" і буде як раз. Невже немає більш цікавих проєктів?»

***

Юрій: «Дата - 1778 (щодо Херсонської області), то для мене взагалі ЖАХ((( Невже ці люди (які придумали це) НІЧОГО не зрозуміли?! Чи це ЩОСЬ інше?!»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розпочинається архітектурний конкурс на створення в Херсоні Меморіального комплексу «Бузковий гай»

На головній світлині: та сама стела на кордоні Херсонщини та Миколаївщині, яку влада хотіла оновити. Фото з відкритих джерел

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів