Іду добровольцем на війну: відомий одесит вирішив доєднатися до війська

Іду добровольцем на війну: відомий одесит вирішив доєднатися до війська

Автор: Марина Поліщук 10 Июня 2024 08:00

Відомий одеський краєзнавець, історик та волонтер Олександр Бабіч вирушає добровольцем на захист України. Його діяльність добре відома й багатьом жителям Херсонщини.

Олександр Бабіч – відомий в Одесі історик, краєзнавець, гід по місту. Власник туристичної агенції «Тудой-сюдой», офіс якої після початку повномасштабного вторгнення РФ перетворився на волонтерський склад. Голова громадської організації «Суспільство та історична правда». Тривалий час він входив до складу історико-топонімічної комісії при Одеському виконкомі.

Про те, що стає до лав захисників, Олександр повідомив 9 червня на своїй сторінці в соцмережі.

«Завтра у мене відправка до війська. Іду добровольцем на контракт. По мобілізації – з поверненням мого сержантського звання, а потім з переатестацією на офіцерське (але це поки що плани). Готувався вже декілька місяців, спокійно збирався, так що рішення виважене і раціональне»,написав він у фейсбуці.

За словами історика, у нього був час не лише на підготовку до мобілізації, а й на завершення важливих проєктів. Один із них – створення цифрового каталогу некрополів і окремих поховань «Місця скорботи Одеси».

Крім того, Олександр цього року закінчує четвертий курс аспірантури Чернівецького національного університету, тож дописав дисертацію на тему: «Населення Одеси у 1941-1944 рр.: динаміка, рефлексії на окупацію, стратегії виживання». Він сподівається захистити її в жовтні.

Волонтер додав, що ГО «Суспільство та історична спадщина» продовжить свою роботу, як і волонтерський центр по вулиці Гоголя, 10.

Чимало жителів Херсонщини знайомі з діяльністю Олександра Бабіча. Як повідомляла «Гривна», його туристична агенція «Тудой-сюдой» проводила курси гідів-екскурсоводів для ВПО, зокрема, і з Херсонської області.

Також у співпраці з херсонськими краєзнавцями Олексієм та Павлом Білецькими Олександр Бабіч взяв участь у створенні в Одесі музею війни, який організували у волонтерському центрі.

Ще одна цікава сторона діяльності відомого одесита – він є автором текстів до 6 лекцій на історичну тему: про відмінність України від «сусіда», історичну та культурну правду, доведену фактами, документами та згадками очевидців. «Гривна» розповідала про цей потужний інформаційно-просвітницький проєкт, який розробила херсонська команда TripMustGoOn спільно з одеситами. Нагадаємо, перша серія проєкту має назву «Правдива історія Київської Русі, де росії і близько не було».

Фото: Фейсбук/Babich Oleksandr

 

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів