«Правдива історія Київської Русі, де росії і близько не було» – перша серія проєкту, який створили херсонці (відео)

«Правдива історія Київської Русі, де росії і близько не було» – перша серія проєкту, який створили херсонці (відео)

Автор: Марина Поліщук 28 Янв. 2023 10:40

«Усі ми усвідомлюємо багатовіковий вплив російської пропаганди на нашу історію та культуру. Давайте розставимо все по своїх місцях та розберемося: що таке Русь, звідки вона взялася і куди поділася? З’ясуємо, хто її нащадок, а хто “полукровка”? Ну і, нарешті, покінчимо з головними міфами "сусідської" пропаганди! Дивись! Поширюй та знай свою історію!»

Це анонс першої серії проєкту «Правдива історія Київської Русі, де росії і близько не було». Створила його херсонська команда TripMustGoOn – туристично-інформаційного центру, що покликаний сприяти розвитку туризму на Херсонщині. Члени команди в співпраці з одеситами працюють над створенням декількох серій про історію України.

«Останні декілька місяців частина команди ХерсON в партнерстві з Олександром Бабічем, Віталієм Маліцьким та багатьма іншими працювала над цим проєктом. Всього заплановано 6 цікавих серій про історію України», ‒ йдеться в повідомленні на сторінці TripMustGoOn у «Фейсбук».

Автором тексту першої серії проєкту «Правдива історія Київської Русі, де росії і близько не було» є одеський історик Олександр Бабич. За 22 хвилини відео автори проєкту доводять, чому назва Русь не має жодного відношення до сучасної Росії. 

За словами арт-директора проєкту Олексія Білецького, це перша із 6 лекцій ‒ про відмінність від «сусіда», історичну та культурну правду, доведену фактами, документами та згадками очевидців, пише intent.press

«Крім інтересу, ви тримаєте дієвий інструмент в боротьбі з тупняками, хто вірить ще в імперський міф», ‒ коментує Олексій Білецький.

Текст читає відомий херсонцям Сергій Кияшко ‒ актор театру та кіно, заслужений артист України, який багато років грав у Херсонському академічному музично-драматичному театрі імені М. Куліша. 

Загалом над створенням першої серії «Правдивої історії Київської Русі, де росії і близько не було» працювали:

голос ‒ Сергій Кияшко;

монтаж та анімація ‒ Віталій Маліцький;

графіка та дизайн ‒ Надія Білецька;

графіка ‒ Соломія Мамонова;

автор тексту ‒ Олександр Бабіч;

арт-директор ‒ Олексій Білецький;

звукозапис ‒ Віталій Маліцький та Захар Григорчук;

менеджер проєкту ‒ Павло Білецький.

І наостанок ‒ декілька коментарів від тих, хто вже переглянув перший урок історії від TripMustGoOn:

«Цій команді вдалося стилізувати відео таким чином, що я, наприклад, весь час очікувала, які "примочки" будуть у наступному кадрі. Вийшло дуже класно, правда! Дивіться самі, нехай дивляться діти ‒ всі. Бо там ‒ про нас».

***

«Рівне під враженням! Ви круті!!! Дякуємо за шикарну роботу!!! Вже у понеділок покажу українському класу в Нідерландах прекрасне відео про історію України!!!»

***

«Ого крутяк!!! Нарешті цікаве коротке відео з усіма історичними фактами!»

***

«Дякую за вашу роботу!!! Такі гарні роботи в школі треба дітям показувати, щоб було цікавіше вивчати історію)»

***

«Дуже дякую! Гарне промо! Потрібен ще переклад усіма поширеними мовами світу та подальше поширення з метою повернення собі своєї історії та назви; з подальшим відкликанням та забороною користуватись вкраденою назвою в московитів з міжнародним підтвердженням після Перемоги (щоб не множити конфлікти та не знижувати міжнародну підтримку). Тож поки що займаємось внутрішнім та зовнішнім просвітництвом серед цивілізованих та не дуже держав світу. Бо поки ми не повернемо собі свою історію, на землях рфії будуть її використовувати проти нас».

***

«Дякую. Як любитель історії та давнини я всю цю інформацію вже давно вичитав, але все одно було дуже цікаво. Такий формат дуже легко засвоюється».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів