Херсонські медики рятували дітей, підробляючи документи
Фото ілюстративне

Херсонські медики рятували дітей, підробляючи документи

Автор: Євген Веселов 06 Декабря 2022 13:12

Такий моторошний заголовок більше підходив би для статті про порятунок дітей під час нацистського Голокосту Другої Світової війни, але це про порятунок українських дітей під час російської навали на Україну.

Під час Другої світової ті, кого пізніше назвали «Праведниками миру», рятували єврейських дітей від нацистського геноциду. У наш час це робили херсонські медики, які свідомо фальсифікували довідки дітям-сиротам, вказуючи там вигадані захворювання, щоби не дати російським окупантам депортувати їх. Про це пише «ЛігаБізнесІнформ» з посиланням на AP News.

Працівники дитячої обласної лікарні у Херсоні фальсифікували медичні карти дітей-сиріт, щоб запевнити росіян, що ті нібито надто хворі для пересування.

"Ми свідомо написали неправдиву інформацію про те, що діти хворі та їх не можна транспортувати. Ми боялися, що [росіяни] дізнаються, [але] ми вирішили, що врятуємо дітей будь-як", – сказала завідувачка відділення реанімації Ольга Пілярська.

У лікарні в Херсоні персонал вигадав хвороби для 11 покинутих немовлят, щоб їм не довелося віддавати їх до дитячого будинку, де немовлятам видали б російські документи та, можливо, депортували б.

У однієї дитини була "легенева кровотеча", в іншої – "неконтрольовані судоми", а третій нібито була потрібна "штучна вентиляція легень", – сказала Пілярська.

У селі Степанівка директор центру соціально-психологічної реабілітації Володимир Сагайдак теж підробляв документи, щоб приховати від росіян 52 осиротілих дітей. Деяких дітей помістили до своїх родин працівники закладу, інших дітей директор центру відвіз до далеких родичів, а дехто зі старших залишився з ним.

"Здавалося, що якщо я не ховатиму своїх дітей, їх у мене просто заберуть", – сказав він.

В одному випадку Сагайдак підробив записи про те, що група дітей лікувалась у лікарні, і їхня тітка забрала їх, щоб возз'єднатися з їхньою матір'ю, яка була на дев'ятому місяці вагітності та чекала їх на іншому березі річки.

Однак не в усіх випадках вдалося запобігти депортації дітей. З дитячого будинку в Херсоні, куди лікарня мала відправити 11 немовлят, близько 50 дітей було евакуйовано в жовтні та, ймовірно, вивезено до Криму.

"Приїхав автобус із написом Z, і їх відвезли", – розповіла журналістам місцева мешканка.

На початку повномасштабного вторгнення волонтери намагалися сховати дітей у церкві, але через кілька місяців росіяни знайшли їх, повернули до дитячого будинку, а потім "евакуювали", кажуть місцеві жителі.

Нагадаємо, що за даними представників влади Херсонщини, щонайменше 1000 дітей було захоплено зі шкіл-інтернатів та дитячих будинків за час восьмимісячної окупації. Всього ж за весь період повномасштабної агресії росіяни депортували понад 10 тисяч українських дітей. Їхнє місцеперебування досі невідоме.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів