Херсонщина постраждала від «дитячого» геноциду
Фото ілюстративне

Херсонщина постраждала від «дитячого» геноциду

Автор: Євген Веселов 06 Декабря 2022 10:40

Повномасштабна агресія Росії в Україну супроводжується масовим викраденням українських дітей з тимчасово окупованих територій. Йдеться про долі від 6 до 12 тисяч українських дітей.
Лише з Херсона було вивезено біля тисячі дітей, розшук яких триває.

В Офісі Омбудсмена називають цифру 6 032 дітей. За даними Національного інформаційного бюро України, у списку депортованих і примусово переміщених осіб перебувають понад 10,5 тис. дітей. За інформацією державного порталу “Діти війни” незаконно депортовані 11 з половиною тисяч неповнолітніх, інформує Харківська правозахисна група.


Самі росіяни офіційно називають значно менші цифри: 26 жовтня російська уповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова заявила, що близько двох тисяч дітей з українських соціальних установ були вивезені до Росії. До сімей на той час було вже “влаштовано” 350 маленьких українців, ще тисяча “очікувала цієї можливості”. Але судячи з повідомлень російських ЗМІ, телеграм каналів, виступів чиновників йдеться про більшу кількість депортованих дітлахів.

Що ж стосується Херсонської області, то у серпні росіяни почали “вивозити на оздоровлення” дітей з нашої та інших тимчасово окупованих територій півдня України. Слід зазначити, що більшість із батьків давали на це добровільну згоду. Однак не варто виключати психологічного тиску, який зазнавали дорослі на окупованих територіях. Із початком українського контрнаступу ці території були звільнені, а малеча “застрягла” в російських дитячих таборах, йдеться у матеріалі Харківської правозахисної групи.
21 жовтня в рамках “евакуації” окупанти вивезли в окупований Сімферополь 46 вихованців Херсонського обласного будинку дитини.

23 жовтня з Олешківського дитячого будинку-інтернату Херсонської області до клінічної психіатричної лікарні №5 (село Строгонівка Сімферопольського району, Крим) вивезли 12 дітей віком від 8 до 18 років з інвалідністю І, ІІ та ІІІ групи.

Документ про вивезення дітей з Олешківського дитячого будинку-інтернату, фото: телеграм-канал Дмитра Лубінця


Ця статистика вивезення українських дітей до РФ неповна, але дозволяє оцінити масштаб злочину.
Такі дії однозначно є геноцидом, адже згідно з ст. 2 Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, геноцид — це дії, вчинені з наміром знищити, цілком чи частково, яку-небудь національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку:

• убивство членів такої групи;
• заподіяння серйозних тілесних ушкоджень чи розумового розладу членам такої групи;
• навмисне створення для якої-небудь групи таких життєвих умов, що розраховані на повне чи часткове фізичне її знищення;
• заходи, розраховані на запобігання дітородіння в середовищі такої групи;
• насильницька передача дітей із однієї людської групи в іншу.


Юристи кажуть, у доведенні злочину геноциду найскладніше буває довести умисел. У випадку з викраденням росіянами українських дітей проблеми з цим не має бути.

Російські пропагандисти дуже люблять цю тему. Воно й зрозуміло. “Дитяча карта” єдина викликає у стомленого війною російського глядача виключно позитивні емоції: дивіться, мовляв, які ми герої та рятівники.

Розігруючи цю карту, росіяни самі ретельно документують власний геноцидний злочин, показуючи всьому світу і наявність політичної доктрини, і системність, і масштаб власних злочинних дій.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів