Херсон вчергове очолив антирейтинг українських міст

Вже п’ятий рік поспіль соціологічна група «Рейтинг» публікує рейтинг обласних центрів України. Соціологічне дослідження проводилося з 7 вересня по 10 жовтня в 24 обласних центрах. Загалом у ході проведення дослідження було опитано 19 200 респондентів. Похибка для кожного міста не перевищує 3,5%. Це опитування проводилося й у Херсоні. Тож, давайте подивимося, яку позицію в цьому рейтингу зайняло наше місто.

Результати соціологічного опитування свідчать, що Херсон – найпесимістичніше українське місто. Саме у нас найбільш негативно оцінюють правильність розвитку міста. В середньому по країні цей показник 48%, а у Херсоні – антирекордні 15%. Проте, херсонці більш позитивно оцінюють розвиток України. 50% містян вважають, що справи в країні, в цілому, йдуть у правильному напрямку.

Згідно з результатами цього дослідження херсонці незадоволені сферами та послугами, які надаються у місті. Загалом містяни, які взяли участь в опитуванні, оцінили цей показник в 2,6 бали, що означає – все не зовсім погано, але навіть не середній рівень (оцінювання проводилося за п’ятибальною шкалою, де 0 – все зовсім погано, а 5 – цілком задоволені сферами та послугами, які надаються у місті). На такому ж рівні незадоволені якістю послуг й мешканці Миколаєва, Запоріжжя, Чернівців та Полтави.

Найбільше херсонці задоволені роботою гуманітарної сфери (2,5 бали). Роботу правоохоронних органів та медичної сфери містяни оцінили в 2,5 бали. Найменше мешканці Херсона оцінили стан інфраструктури в місті (2,1 бали) та екології (2 бали).

Також у Херсоні найнижчий рівень довіри до міської влади. Всього 9% опитаних довіряє очільнику Херсона Володимиру Миколаєнко, а міській раді трохи більше – 11%. Напередодні місцевих виборів 5% опитаних херсонців відповіли, що Миколаєнко варто переобрати й на наступний термін, 34% гадають, що йому потрібно дати допрацювати свій термін, а потім обрати іншого міського голову. Більшість містян, а це 58% опитаних, виступили за те, що Володимира Миколаєнко потрібно прибрати з посади міського голови достроково.

До речі, активісти й депутати не один раз намагалися відправити Миколаєнко у відставку. Вперше це питання порушили минулої зими. Тоді після транспортного колапсу, який пережив Херсон, активісти почали збір підписів за дострокове припинення повноважень Миколаєнко. Проте, за вказаний термін їм не вдалося зібрати достатньої кількості підписів херсонців. Вже цього року це питання порушили й депутати Херсонської міськради. На засідання сесії двічі виносився проект рішення «Про дострокове припинення повноважень міського голови Володимира Миколаєнко». Вперше народні обранці провалили голосування за це рішення, а на наступне засідання сесії це питання навіть не потрапили до порядку денного. Тож, Миколаєнко залишився на посаді міського голови.

Херсонські активісти пов’язують таке небажання народних обранців голосувати за відставку Миколаєнко з тим, що саме він привів їх на керівні посади до комунальних підприємств, які підпорядковуються Херсонській міськраді. Наразі 16 депутатів або працюють в комунальних підприємствах, або взагалі їх очолюють. Тому, якщо вони проголосують за це рішення, їх КП можуть залишитися без фінансування.

Пов'язані записи

Ворожий плацдарм на Херсонщині – це порохова бочка: точка зору

Час від часу в інформаційному просторі з’являються новини-жахалки, мовляв, російські окупанти готуються до форсування Дніпра, зібрали 300 човнів для наступу на Херсон тощо. А яким насправді є плацдарм окупантів на…

Подробиці
Зарахування страхового стажу, отриманого за кордоном: що змінилося

Українцям, які офіційно працювали за кордоном, стане легше отримати пенсію. Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє враховувати страховий стаж, набутий за межами України, при призначенні пенсії за віком. Це стосується тих,…

Подробиці