Фермери вже можуть подавати заявки на компенсацію за розмінування землі: алгоритм дій

Фермери вже можуть подавати заявки на компенсацію за розмінування землі: алгоритм дій

Автор: Марина Поліщук 10 Липня 2024 18:00

У Державному аграрному реєстрі запрацював інструмент для подачі фермерами заявки на участь у програмі компенсації вартості розмінування сільськогосподарських земель. Як подати заявку та яка процедура компенсації?

Програма поширюється як на землі, що безпосередньо належать фермеру, так і на ділянки, які він орендує, повідомила пресслужба Міністерства економіки. Загалом на програму компенсацій у держбюджеті закладено 3 мільярди гривень.

За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, держава бере на себе оплату 80% вартості очищення земель.

ХТО МОЖЕ ПОДАТИ ЗАЯВКУ

Участь у програмі можуть брати фермери, землі яких розташовані на деокупованих територіях, де після проведення нетехнічного обстеження підтверджена забрудненість або імовірна забрудненість вибухонебезпечними предметами. При цьому фермерські господарства повинні відповідати наступним критеріям:

- не мати податкового боргу,
- не бути банкрутами,
- не належати громадянам держави-агресора,
- не перебувати в санкційному списку.

Подати заявку можна в Державному аграрному реєстрі за посиланням

ЯКА ПРОЦЕДУРА КОМПЕНСАЦІЇ

Верифікацію поданих фермерами заявок здійснює Центр гуманітарного розмінування. Він же оголошує в системі «Прозорро» аукціони з надання послуг розмінування, а після визначення оператора-переможця і фінальної вартості розмінування перераховує 80% суми на спеціальний рахунок. Ще 20% на рахунок вносить сам фермер.

На сьогодні участь у програмі беруть два державні банки: Приватбанк і Ощадбанк. Поступово до програми мають долучитися інші банки, частка держави в яких складає понад 50%.

Отже, фермеру потрібно відкрити в одному з таких банків рахунок, на який перераховуватимуть кошти.

Оператор протимінної діяльності отримає всю зарезервовану суму після завершення розмінування та підтвердження виконаних робіт з боку Центру.

КОМПЕНСАЦІЯ ЗА ВЖЕ РОЗМІНОВАНІ ЗЕМЛІ

Фермер також може отримати компенсацію за вже розміновані землі сільськогосподарського призначення в період з 24 лютого 2022 року по 15 квітня 2024 року. Для цього він має заповнити та подати заявку на отримання компенсації на електронну адресу Центру гуманітарного розмінування: compensation@uachd.org. 

До заявки, скріпленої електронним цифровим підписом, потрібно додати:

- копію договору із сертифікованим оператором на надання послуг з розмінування;
- копії актів наданих послуг, що підтверджують проведення розмінування;
- копії платіжок, що підтверджують розрахунок за надані послуги з розмінування.

***

У Мінекономіки повідомили, що за пів року українські сапери розмінували й повернули до використання понад 156 тисяч гектарів сільськогосподарських земель. Найвищі темпи розмінування нині в Херсонській області – 146 тисяч гектарів. Це майже 60% від запланованого в цьому регіоні на поточний рік. У Харківській області за перше півріччя розмінували 11,3 тисячі гектар, а в Миколаївській – 8,3 тисячі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Херсонщині – одна з найскладніших ситуацій щодо розмінування

Ілюстративне фото: ПРООН в Україні

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів