Європейський банк надасть близько 25 млн євро Миколаєву: на що витратять кошти

Європейський банк надасть близько 25 млн євро Миколаєву: на що витратять кошти

Автор: Дарина Лапіна 12 Июня 2024 10:30

Вже два роки Миколаїв живе без нормального водопостачання через військову агресію рф. Нещодавно стало відомо, що допомогли вирішити проблему відсутності питної води в місті зголосився і Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).

11 червня «Миколаївводоканал» та ЄБРР підписали угоду про надання майже 25 мільйонів євро на відновлення водопостачання в Миколаєві. Про це розповів мер міста Олександр Сєнкевич. 

«Головні елементи існуючої системи водопостачання та водовідведення міста вже досягли граничного терміну експлуатації. Також через військову агресію з боку російської федерації значною мірою було зруйновано інфраструктуру водопостачання та водовідведення Миколаєва. Проєкт має вирішити наступні завдання: забезпечити безперебійну роботу існуючих споруд водозабору «Дніпро-Миколаїв» та зменшити енергоспоживання та втрати питної води», - пояснив міський голова.

За його словами, в результаті очікується  підвищення надійності міської інфраструктури водопостачання та водовідведення, покращення якості послуг з централізованого водопостачання, зменшення втрат води у розподільчих мережах міста та підвищення енергоефективності підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не розділяю цих оптимістичних прогнозів»: мер Миколаєва розповів, коли нарешті в місті буде чиста вода

Загальна орієнтовна вартість проєкту складає 33 мільйони євро. З яких: 10 мільйонів євро — кредитні кошти від ЄБРР; 5 мільйонів євро — грант від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля; 9 мільйонів 800 тисяч євро — грант Спеціального фонду кризового реагування ЄБРР; 8 мільйонів 200 тисяч євро — субвенція із державного бюджету України на відновлення споруд водозабору «Дніпро – Миколаїв».

Мер Миколаєва підкреслив, що для реалізації проєкту не передбачається виділення коштів з бюджету Миколаївської міської територіальної громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Миколаївщині є ризик спалаху холери: медики розповіли, де найгірша ситуація

До слова, нещодавно миколаївський міський голова розповів, що в місті діє Програма з відшкодування витрат на відновлення внутрішньобудинкових мереж водопостачання та водовідведення співвласникам багатоквартирних будинків на 2023-2024 роки. 

За його словами, на ці роботи з міського бюджету виділили 10 мільйонів гривень.

За цією програмою співвласники багатоквартирних будинків можуть отримати часткову компенсацію вартості поточних ремонтів мереж водопостачання та водовідведення, але мова йде про ті, що розташовані лише в підвалах багатоповерхівок, та каналізаційні випуски. Отримати компенсацію можуть як керуючі компанії, так і ОСББ.

Кошти повертатимуть за ремонтні роботи, виконані в період дії програми, а сума компенсації складатиме 50% від загальної вартості виконаних робіт та витрачених матеріалів, однак не більше 150 тисяч гривень.

«На зараз вже відшкодували 345 тисяч гривень та направлені на отримання компенсації документи на 925 тисяч гривень. Всі інші будуть отримувати кошти після прийняття робіт відповідною комісією. Всю додаткову інформацію можна дізнатись в департаменті ЖКГ за телефоном 53-77-06», - повідомив Олександр Сєнкевич.

Фото з відкритих джерел.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів