До Миколаєва та області повертаються люди, але найбільша проблема для них – працевлаштування

До Миколаєва та області повертаються люди, але найбільша проблема для них – працевлаштування

Автор: Марина Поліщук 05 Лютого 2023 13:40

Після деокупації правобережної Херсонщини на Миколаївщину, і зокрема, в обласний центр, активно повертаються жителі. Проте наразі найбільша проблема для більшості з них – критична нехватка робочих місць. Адже, нагадаємо, кількість роботодавців за минулий рік зменшилася тут майже на 50%. До того ж конкуренцію на ринку праці місцевим складають і вимушені переселенці.

МИКОЛАЇВЩИНА ОЖИВАЄ

До Миколаєва та області повертається все більше людей, повідомив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім. Проте точну кількість мешканців, які проживають сьогодні зокрема в обласному центрі, він не назвав.

«Ми бачимо кількість людей, які повертаються. У нас місто та область оживають. Скажу так: зараз у Миколаєві від 300 до 400 тисяч мешканців», – сказав Кім під час брифінгу в медіацентрі «Україна-Укрінформ» 2 лютого.

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення РФ, особливо в період, коли ворог найбільше обстрілював Миколаїв, з міста виїхало близько половини жителів. До початку війни населення обласного центру складало 470 тисяч людей. Повертатися додому населення почало після звільнення Херсона 11 листопада минулого року.

Про зростання кількості населення в Миколаєві кажуть і рієлтори, адже попит на оренду житла зростає. Тут уже йдеться здебільшого про внутрішньо переміщених осіб, найчастіше – із сусідньої Херсонщини, які шукають тимчасового прихистку від постійних обстрілів ворога.

Зокрема, за словами керівниці агентства нерухомості Тетяни Андрійчук, перші зміни на ринку нерухомості в місті відбулися після звільнення Херсона. До цього ініціативи не було ні від орендарів, ні від орендодавців, розповіла вона «Суспільному».

До повномасштабного вторгнення ціна за однокімнатну квартиру в Миколаєві на місяць становила близько 4 тисяч гривень, каже Андрійчук. Від початку вторгнення вона впала до тисячі-півтори. Станом на 1 лютого попередня вартість починає повертатися до 3500-4000 гривень та вище. Внутрішньо переміщені особи, у кого є така можливість, надають перевагу приватному сектору.

«Дуже великий запит на приватний сектор, зокрема Варварівка, за мостом. Але і на квартири є попит», – говорить Тетяна Андрійчук.

НАЙБІЛЬША ПРОБЛЕМА

Проте людям, які повертаються додому, украй необхідна робота, щоб нормально жити та мати змогу задовольняти найперші потреби. Неабияку конкуренцію їм складають переселенці. Тож працевлаштування в Миколаєві та області наразі – найбільша проблема.

Про нестачу робочих місць Віталій Кім розповів днями в інтерв'ю Василю Голованову, пишуть «Новини N».

«На жаль, це дуже велика проблема, ми над нею працюємо, але дуже тяжко йде. Справді, люди повертаються додому, хочуть працювати, але з робочими місцями біда. Тому всі наші сили спрямовані на те, щоб відновити бізнес, хоча б малий, створити умови для того, щоб можна було безпечно відновлювати роботу. Великі підприємства не поспішають повертатись, і я їх розумію. Вони витратили гроші на релокацію, на безпеку ситуації, зазнали збитків, не можуть поновитися швидко. Тобто це і є велика проблема», – зазначив Кім.

Він додав, що питання працевлаштування обговорюється з іноземними партнерами.

«Ми з цим упораємося. З Данією, ООН та іншими партнерами ми це питання порушували, вони все розуміють. Наприклад, ООН відкривають пекарні, де влаштовуються люди. Вони самі за це платять, а хліб безкоштовно роздають людям. Наприклад, розмінування. Створюють 500-600 робочих місць і наших людей навчають розмінуванню на територіях. Ми рухаємось у цьому напрямку, рухаємось швидко, але люди повертаються ще швидше. Це як в «Алісі в країні чудес»: щоб залишатися на місці – треба бігти щосили, а щоб кудись дістатися – треба бігти ще швидше», – резюмував голова ОВА.

За його словами, ділова активність на Миколаївщині наразі дуже слабка.

«Треба час і більш безпечні умови, і бажано зерновий коридор, щоб ділова активність зросла відчутно»,зазначив Кім.

Загалом сьогодні на Миколаївщині не працює 80% промисловості.

«У нас в області знищено, пошкоджено чи перевезено 80% промисловості. Тобто промисловість впала вп'ятеро», – розповів очільник Миколаївської ОВА.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів