Для відновлення мінімальної працездатності електромереж Херсонщини необхідно щонайменше 747 млн гривень

Для відновлення мінімальної працездатності електромереж Херсонщини необхідно щонайменше 747 млн гривень

Автор: Марина Поліщук 26 Янв. 2023 15:40

Лише для відновлення мінімального рівня працездатності зруйнованих або пошкоджених у Херсонській області електричних мереж станом на сьогодні необхідно витратити щонайменше 747 млн грн. Про це повідомила пресслужба компанії «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна», яка володіє зокрема й «Херсонобленерго».

Довідка. Компанія ТОВ «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна» (група VS Energy) була створена з метою об’єднання в єдиній системі управління групи з 5 енергорозподільчих підприємств – «Херсонобленерго», «Чернівціобленерго», «Житомиробленерго», «Рівнеобленерго» та «Кіровоградобленерго». Кінцевими бенефіціарами ТОВ «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна» є громадяни Євросоюзу (Латвія та Німеччина).

Разом з тим ворожі обстріли міста та населених пунктів області, що тривають, постійно призводять до нових пошкоджень в електромережах, відновлення яких потребує додаткових коштів, обсяг яких наразі визначити неможливо, додають у компанії.

«Електроенергетична інфраструктура Херсонської області зазнала нищівних руйнувань та пошкоджень. У надскладних умовах постійних російських обстрілів наші енергетики відновлюють енергопостачання міст та сіл. У першу чергу – за рахунок проведення відновлювального будівництва ліній електропередач і підстанцій на заміну зруйнованим та використання резервних схем електропостачання там, де це можливо», – повідомив операційний директор управляючої компанії «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна» Володимир Гетманов.

За його словами, у деяких районах області підстанції практично знищені та потребують повної заміни всього обладнання. Зокрема, лише на відновлення двох зруйнованих підстанцій необхідно щонайменше 270 млн грн.


Зруйнована підстанція в селі Посад-Покровське. На світлині вгорі - підстанція в селі Трифонівка. Фото: «Херсонобленерго»

Як повідомляє пресслужба «Херсонобленерго», ідеться про ключові підстанції «Посад-Покровська» та «Трифонівська», які вони зазнали суттєвих руйнувань від російських ударів. Сумарно ці підстанції забезпечували електроенергією 77 населених пунктів, а це більше 35 500 споживачів.

«В інших випадках – уже працюють у мінімально можливому складі устаткування, однак без резерву. Тому їхнє обладнання безперервно несе навантаження, часом надмірне. Це унеможливлює проведення навіть нетривалих попереджувальних ремонтів та суттєво зменшує експлуатаційний ресурс», – пояснив Гетманов.

За попередньою оцінкою компанії, сума збитків «Херсонобленерго» від дій Росії на території України сягає близько 2 млрд грн.

При цьому коштів, які підприємство потребує негайно, недостатньо для повного відновлення електромереж до первинного стану, в якому вони знаходились до 24 лютого 2022 року. Першочергово йдеться лише про відновлення енергооб’єктів до експлуатаційного стану в мінімально можливому складі обладнання.

Після звільнення Херсонщини впродовж листопада-грудня компанія вже витратила на аварійно-відновлювальні роботи в області 25,2 млн грн. Надходить підтримка й від гуманітарних організацій. Зокрема, 28 млн грн на придбання високовольтних вимикачів передало товариство Червоного Хреста, уточнили в пресслужбі. Суттєву допомогу енергетикам Херсонщини надає і державний енергетичний хаб, створений Міненергетики України.

«Але цього все ще недостатньо для прискорення темпів відновлення електропостачання Херсонщини, тому ми звертаємось до міжнародних інститутів, бізнесів, гуманітарних організацій  із закликом про допомогу у фінансуванні придбання необхідного обладнання та фінансової підтримки для виконання відновлювальних робіт», – повідомив Володимир Гетманов.

У відновленні електромереж Херсонської області беруть участь також робітники «Чернівціобленерго», «Житомиробленерго», «Рівнеобленерго», «Кіровоградобленерго» (група VS Energy), «Прикарпаттяобленерго», «Миколаївобленерго», «Тернопільобленерго», «ДТЕК Дніпровські електромережі» та «ДТЕК Одеські електромережі».

 

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів