Директор «Каховських ковбас», раніше судимий за фінансування тероризму, активно співпрацює з окупантами
Фото з відкритих джерел

Директор «Каховських ковбас», раніше судимий за фінансування тероризму, активно співпрацює з окупантами

Автор: investigator.org.ua 24 Май 2023 10:25

Директор і співвласник підприємства «Каховські ковбаси» Сергій Євтухов активно співпрацює з окупантами на Херсонщині. Він надавав продукти для російських військових у Каховському районі та виступає на пропагандистських російських телеканалах. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Євтухов Сергій Миколайович – співвласник українських ТОВ «Каховські ковбаси» та «Виробнича компанія “Каховський м’ясокомбінат“»,  ще навесні 2022 року активно підтримував російських загарбників, надавав їм продукти та готував обіди. Окупанти надали йому озброєний конвой для безперебійного завезення сировини на м’ясокомбінат і продажу готової продукції в місцевих магазинах. 

У грудні 2022 року до російського державного реєстру були внесені дані про ТОВ «Производственная компания “Каховский мясокомбинат”». Сергій Євтухов вказаний як директор компанії, а дані про її засновників приховані. Російський індивідуальний податковий номер Євтухова був присвоєний інспекцією ФНС Росії в окупованій Ялті (ИНН 910318368774.)


Колаборант Сергій Євтухов, скріншот з пропагандистського відео

Сергій Євтухов, представляючись директором «Каховського м’ясокомбінату», бере участь у пропагандистських програмах на окупаційному телеканалі «Таврия», запрошуючи людей до себе на роботу. 

Родом Сергій Євтухов з Макіївки Донецької області. У минулому він уже отримував покарання за фінансування тероризму й незаконне поводження зі зброєю. 26 вересня 2017 року Херсонський міський суд виніс йому вирок – 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік.

Як було встановлено під час судового розгляду кримінальної справи, Сергій Євтухов є бізнес-партнером Євгенії Самохіної — міністерки економічного розвитку терористичного угруповання «ДНР». Восени 2014 року вони вдвох домовилися зареєструвати компанію «ЄС-Груп» на території, окупованій Російською Федерацією. Євтухов передав цьому підприємству в оренду своє приміщення у Донецьку. В наступні роки «ЄС-Груп» сплатило в так званий бюджет «ДНР» близько 100 тис. грн. так званих податків і зборів. А у вересні 2016-го Євтухов, перебуваючи в Запоріжжі, передав через перевізника подарунок для Євгенії Самохіної у «ДНР» подарунок вартістю 50 тис. грн. 

Разом із Самохіною Євтухов у 2010 році зареєстрував ТОВ «Каховські ковбаси» з юридичною адресою у Макіївці. Після окупації частини Донеччини Росією Сергій Євтухов зареєстрував нове ТОВ «ВП «Каховські ковбаси» у Новій Каховці по вул. Ентузіастів, 1, кабінет 305.

Під час слідства встановлено, що у 2008-2009 рр. на Донеччині Євтухов придбав карабін «Вулкан С», який за висновком експерта має сліди саморобної переробки, а також так само перероблений пістолет «ROHM RG 88». Цю вогнепальну зброю з грудня 2014 року він зберігав у себе вдома та у металевому сейфі в робочому кабінеті в офісі «Каховських ковбас» у Каховці на вулиці Пушкіна, 222. 

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Підрив ГЕС: у Німеччині жителі Херсонщини мітингували й донатили для допомоги постраждалим

Херсонського колаборанта Вадима Ільмієва окупанти затримали й звинувачують у крадіжці 26 млн рублів

Каховська ГЕС: як усе починалося. Велике будівництво сталінської епохи (фото)

Ситуація в Криму через підрив Каховської ГЕС: півострів на роки може залишитися без води

Небезпека у воді – витоки машинного мастила та детонація ворожих мін, знесених потоками