День 257. 7 листопада. Що обговорюють херсонці в соцмережах

День 257. 7 листопада. Що обговорюють херсонці в соцмережах

Автор: Євген Веселов 07 Ноября 2022 19:45

Потрохи приходжу до тями після дев'яти місяців в окупації.

Війна вона повсюди...

На Київщини інакше як в Херсоні, але війна поруч.

Ловлю себе на думці, що коли в Ірпіні, на 4 години, відключають світло і зникає інтернет, то ми, на 7-й день, після повернення на підконтрольну територію, СПОКІЙНО відкладаємо смартфон і чекаємо 4 - 4,5 годин до відновлення зв'язку.

Херсон вже добу без світла, води, зв'язку... Це нові важкі випробовування для людей, які з різних причин не можуть виїхати з міста.

Пам'ятаю, як перший раз пропав зв'язок на 4 дні... Тоді то був жах...

Сьогодні все в Херсоні набагато гірше... Душа болить за кожного хто зараз в Херсоні і області... А саме важче усвідомлювати, що нічим не можеш допомогти...

Всі сподівання тільки на ЗСУ та швидке визволення наших людей і нашого любого Херсона від проклятого плем'я нелюдів людожерів...

Ненавиджу росіян і ніколи не пробачу...

***

"нема світла". Ці слова по-іншому звучать на території, яку контролюють ЗСУ і коли йдеться про окуповані території. Для тих, хто на волі - це труднощі, проблеми, незручності...А в Херсоні - це вже виживання.

росіяни як нацисти під час Другої світової. росіяни вбивають, нищать, крадуть. Дитячий паровозик, автівки, майно. Вони вриваються у наше житло і паскудять його. Мінують, погрожують, брешуть.

Просто так, бо вони вбивці і грабіжники. Саме про це їх велика література і навіть шансон. Про вбивць і грабіжників, про кріпосних по духу, що служать імперії.

Це дуже банально насправді.  Тут інколи звучать слова про те, що минуть десятиліття і нашим нащадкам доведеться знаходити спільну мову...Це капкан.  Кажіть кожного дня нашим дітям, що росіяни - це чужі. Вони не німці після Другої світової. Це інше. Це герасими, які вирішили, що й ми маємо стати такими, як вони.

Світло у Херсон повернеться.

***

Фейсбук росіяни тримають за яйця). Називати вбивць - вбивцями і грабіжників - грабіжниками все одно буду. Росіяни грабують, вбивають, а власники фейсбуку їх заохочують.

Питання - чи готовий фейсбук називатися російським агентом у пропаганді війни? Чому він заохочує вбивць?

***

Якщо серйозно говорити про Херсон - турбує те, що всі ці коци і сапонькови, воєнкори в місті. Просто так це не буває.  Вони, скоріш за все готують якусь пакость. і потім будуть відзнімати сюжет, «який укрорейх жахливий, аааа» Для цього і світло і інтернет вирубили. Щоб люди не могли знімати. Хоча може це вже я загоняюсь і нагнітаю.

***

Нарешті змогла включити ВПН. В деяких районах Херсона з,явилось світло, вода була навіть зранку і це надихає, бо свідчить, що працюють насоси, значить десь є світло. Я навіть душ за допомогою генератора змогла прийняти. Ввечері трохи включали генератор, підігріли дім, попрацював 2 години холодильник, зарядили мобілки і полягали спати. За ніч дім охолов до 18 градусів, але це не страшно, ми звичні. Зранку немає зв,язку з більшістю друзів і рідних у місті. Навіть один одному не можемо подзвонити. Виходили в місто. Почали знову працювати деякі аптеки і приймати рублі( що не добре) Сподіваємось на світло і самі знаєте на кого.

***

Так робили нацисти в концтаборах. Роздягали жертв наголо, тримали всіх разом: і чоловіків , і жінок. Це стваринення людей, стирання граней моралі.  Коли людям вже все одно, тіки б вижити...

Родичка мого друга, жінка під 60р з Херсонщини. Дуже вже рідко виходить на зв'язок. Розповідає, що одразу боялись, потім ненавиділи.

Тепер прийшов спокій і сміх. Психіка ввімкнула захисні механізми.

Обходять хати раз на 10-12 днів. Безкінечне :" раздєвайтєсь" в пошуках міфічних татуїровок. Вже просто регоче:" хлопці, не набридло на товсту бабу дивитись? Думаєте за тиждень щось на дупі набила типу " я люблю Україну".?

А як молодим? А дівчатам?? Ми для них skot. Майбутні rabи. Для кожного givna з Мухосранська з трьома класами церковно-приходської.

Винесли все давно. Пралку, холодильник, праски, фени. Недавно забігає щось з ямало-ненецького округа й чесно в лоб:

- мікравалновка єсть?

- хага, нема! Ваші ще коли взяли!

- мать, а у каво єсть? Скажи! Дам дєнєг нємного.

- ниукаво. Всьо забралі.

- от ,чьорт. Жєна заказала. Адін я нічєго нє найду, как лох...

Хто це? Що це? Що зробили з стомільонним народом? Народом, який виріс на фільмах про звірства нацистів? На віршах  " что такоє харашо". Де і чим їх zombyvalи??? Без ура-патріотичних порівнянь, якщо вдуматись нормально. Якими технологіями володіє купка людей, щоб створити оце???

І де гарантія того, що ми в безпеці завтра, післязавтра?.....

Ще вони недавно вигнали з Херсону 26 крутих яхт, вкрали. Які не змогли, подірявили...

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів