Чорноморський флот росії перетворився на звичайну берегову охорону - експерт

Чорноморський флот росії перетворився на звичайну берегову охорону - експерт

Автор: Євген Веселов 24 Августа 2022 16:37

Атаки українських безпілотників на штаб флоту у Севастополі та вибухи на російських військових базах у Криму підривають плани росії щодо атаки на південь України. Розвал флоту - основної рушійної сили угрупування загарбників на півдні - стався зненацька - було потоплено флагман Чорноморського флоту ракетний крейсер "Москва" і ще кілька суден, у тому числі єдине рятувальн-буксирне судно «Василь Бех». Російським окупантам довелося залишити острів Зміїний - плацдарм, з якого можна було б підтримати наступ на Одесу. А 9 серпня на аеродромі Саки, який знаходиться більш ніж за 200 км від передових українських позицій, було знищено, за різними оцінками, від 12 бойових літаків.


У зв’язку з цим західні експерти вказують на швидку втрату позицій Чорноморського флоту РФ:


«Якщо можна вдарити по Саках та Севастополю, це все змінює, - сказав The Wall Street Journal американський військовий експерт Джон Спенсер. - Ці удари підривають постачання, оперативне управління і, зрештою, можливості самого Чорноморського флоту».


Після ударів Чорноморський флот здебільшого є флотилією для берегової оборони, яка зрідка завдає ракетних ударів по території України. Завдані втрати також практично позбавляють РФ шансів організувати висадку морського десанту в Одесі та підривають будь-які плани щодо атаки на південь України, вважає Спенсер.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів