Російські окупанти знову обстріляли Очаків та навколишні громади, використовуючи для цього територію Кінбурнської коси. Під чиїм контролем сьогодні коса та чим ускладнюється її звільнення – пояснення від військового командування.
12 січня ворог двічі завдав ударів по Очаківській громаді. Через обстріли пошкоджено житловий будинок, одна людина отримала легкі поранення. Про це повідомила Миколаївська ОВА.
Нагадаємо, що для атак на Очаківську громаду окупанти використовують Кінбурнську косу – саме звідти ведеться обстріл із РСЗВ. Масованих ударів Очаків та берегова смуга громади зазнали 9 й 10 січня – обстріл був такої потужності, що його чули в Миколаєві.
Очаків страждає від постійних ворожих обстрілів, бо «до нього дістають», прокоментував голова Миколаївської ОВА Віталій Кім в ефірі телемарафону.
«Це портова критична інфраструктура, це точка з якою наші ЗСУ теж можуть завдавати поразки, зокрема, по Кінбурнській косі. І тому, що до нього вони дістають», – пояснив Кім.
Бойова робота Збройних сил України зі звільнення Кінбурнської коси продовжується, але вона ускладнюється погодними умовами, каже начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.
«Оперативна ситуація полягає в тому, що ворог час від часу виїжджає на позиції, проводить обстріли протилежного берега, але залишатися йому там постійно заважає наша контрбатарейна робота. І саме тому ця робота ще не закінчена, оскільки складні погодні умови», – зазначила вона в ефірі національного телемарафону.
Вона пояснила, що Кінбурнська коса має географічну особливість. Оскільки це намив здебільшого піщаний, тому населені пункти там – це «місця, де ворогу більш менш зручно розташовуватися».
«Саме тому вони намагаються ці населені пункти використовувати як пункти свого базування. Ми все ж таки продовжуємо свою роботу, і вона ускладнена тим, що ми не маємо абсолютної інформації про наявність там мирних мешканців, хоча знаємо, що окупанти намагалися їх вивезти», – каже Гуменюк.
Вона підкреслила, що знаходитися на косі постійно окупанти не можуть, бо українські бійці постійно працюють по них у відповідь.
«І вони тільки можуть час від часу підтягувати озброєння для проведення бойової роботи та негайно ретируються на Лівобережжя, з яким Кінбурнська коса поєднана суходолом», – додала Гуменюк.
Під чиїм контролем коса
Кінбурнська коса наразі більше знаходиться під контролем окупантів. Про це повідомив керівник об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Євген Єрін в ефірі телемарафону.
«На даний час Кінбурнську косу більше контролює противник», – сказав він.
За його словами, завдяки вогневому контролю українських бійців, противник не може на Кінбурнській косі зосереджувати велику кількість військ.
«Тому казати про якийсь певний контроль з боку окупантів можна, але сказати, що це якийсь великий контроль – ні», – зазначив Єрін.
Він пояснив, що звільнення Кінбурнської коси, як і островів поблизу Херсона, зокрема Великого Потьомкінського, можливе лише під час загального звільнення нашої території.
«Окреме звільнення коси недоцільне, тому що там відкрита місцевість і вогневе ураження з боку противника може завдати більшої шкоди, ніж ми отримаємо переваги під час звільнення цієї території», – підсумував Єрін.
Тэги: